Ul. Szkolna będzie bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego

Brwinów

Trwają prace przy rozbudowie ul. Szkolnej w Żółwinie. Przy projektowaniu wykorzystano elementy, które poprawią bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców.

Budowa trwa

Ul. Szkolna to jedna z głównych ulic Żółwina. Łączy ona ul. Nadarzyńską i Graniczną. Trwa właśnie rozbudowa ponad 1,5-kilometrowego odcinka.
Poza nową nawierzchnią jezdni, pojawią się nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe. Równocześnie prowadzone są prace przy budowie sieci sanitarnej i wodociągowej, a także kanału technologicznego, w którym poprowadzone zostaną np. kable telekomunikacyjne, czy linie elektroenergetycznych. Zaplanowano też ogólnodostępne parkingi – ok. 30 miejsc postojowych,w tym dwa przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przyszłej drogi do cmentarza.

Dla bezpieczeństwa

Aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców, zastosowano szereg rozwiązań. Będą to przejścia wyniesione (progi zwalniające na przejściach dla pieszych), rondo, a także ścieżki rowerowe oddzielone od jezdni pasem zieleni, a także oświetlenie LED.
Rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z Jedwabną. Będą tam bezpieczne przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Na wlocie zostaną zbudowane trójkątne wyspy dzielące ruch samochodów. Przejścia dla pieszych będą zrównane z poziomem jezdni. Przed przejściem ułożone będą ostrzegawcze płyty betonowe z guzami.

Dofinansowanie i pozyskanie gruntów

Rozbudowa ponad 1,5-kilometrowego odcinka ul. Szkolnej wyniesie ok. 12 mln zł. 5 mln zł pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Gmina Brwinów pozyskała dodatkowe grunty. Szeroki pas ziemi pod ścieżkę rowerową o długości ok. 600-metrów, gmina Brwinów pozyskała od KOWR. Są to grunty rolne do tej pory porośnięte drzewami i krzewami – informują brwinowscy urzędnicy. Teren pod poszerzenie pasa drogowego znajdujący się pomiędzy szkołą podstawową a ul. Graniczną (strona zachodnia) został wywłaszczony od osoby prywatnej – dodają.
Zakończenie przebudowy ul. Szkolnej zaplanowano na wrzesień 2023 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Ul. Szkolna będzie bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego”

 1. Brwinowianin pisze:

  …nigdy w życiu inwestycja ta nie powstałaby bez wsparcia programu rządowego PiS… A lewackie władze Brwinowa są na tyle tępe, złośliwe i niesprawiedliwe, że potem utajają te informacje nie zamieszczając stosownych tablic informacyjnych .
  Tak właśnie było w przypadku ulicy Pruszkowskiej w Brwinowie, która została sfinansowana również z programu rządowego wsparcia dróg samorządowych jednak tablicy informacyjnej początkowo nie było w ogóle i dopiero po interwencji lokalnych przedstawicieli partii taką tablice zamieszczono, ale na końcu miasta (ulicy) także i tak nikt jej nie widzi.
  Jest to na tyle istotne, że nigdy wcześniej w historii Polski żaden rząd nie wspierał w takim stopniu dróg lokalnych jak obecny . Niestety obawiam się, że wielu z was nie zwraca na to uwagi bo bardziej „wyrazisty” jest tani hejt na rząd któremu ulegacie .
  Obserwujcie obiektywnie ,proszę !
  …i Pamiętajcie !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły