Ul. Mieszka I i Owczarska będą przebudowane

Brwinów / Milanówek

Ul. Mieszka I i Owczarska to ulice leżące na pograniczu gminy Brwinów i gminy miasta Milanówek. Dzięki porozumieniu między samorządami, będą mogły przejść przebudowę.

Zadanie obejmuje przebudowę ul. Mieszka I w Owczarni i ul. Owczarskiej w Milanówku na odcinku od ul. Milanowieckiej w Owczarni do ul. Konopnickiej w Milanówku. Jest to dość problematyczny fragment drogi, ponieważ leży ona na granicy dwóch gmin, ale także dwóch powiatów. Dodatkowo leży ona także częściowi w obszarze kolejowym, zatem stosowne dokumenty musiał wydać wojewoda mazowiecki.

Przebudowa będzie możliwa dzięki porozumieniu zawartym między gminą Brwinów a gminą miastem Milanówek. W piątek, 16 września poinformował o nim burmistrz Piotr Remiszewski – wraz z Burmistrzem Brwinowa, Arkadiuszem Kosińskim podpisaliśmy porozumienie, które umożliwi realizację zadania „Przebudowa ul. Mieszka I w Owczarni oraz ul. Owczarskiej w Milanówku, na odcinku od torów WKD do skrzyżowania z ul. Marii Konopnickiej”. Prace rozpoczną się niebawem, a o ich postępach będę Państwa informował na bieżąco. Budujący jest fakt, że współpraca naszych samorządów znacząco wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców obu gmin – dodaje.

96-metrowy fragment między istniejącą nawierzchnią z płyt betonowych i przejazdem przez tory WKD drogi zyska nowe oblicze. Jezdnia oraz chodniki i zjazdy do posesji będą wykonane z kostki betonowej.

Przetarg na tę inwestycję został ogłoszony przez gminę Brwinów. O jego wyniku magistrat poinformował w połowie sierpnia. Na przebudowę przeznaczono ponad 384 tys. zł. Do przetargu przystąpiły dwie firmy. Pierwsza z nich to MABAU Sp. z o.o. z Baniochy z ofertą na prawie 652 tys. zł, druga – Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowo-Usługowe Pacholczyk z Milanówka z ofertą na ponad 492 tys. zł – i to właśnie jej powierzono przebudowę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Ul. Mieszka I i Owczarska będą przebudowane”

 1. kierowca pisze:

  Brawo!!! Mam nadzieję , że ta przebudowa szybko się zakonczy. Więcej takich wspólnych inicjatyw

 2. rewtre pisze:

  Milanowski nierób sam niczego nie potrafi zrobić.

 3. SkromnyPastuszek pisze:

  – Dlaczego utajono informację kto w jakim % to finansuje ???
  CYTAT –
  „Na przebudowę przeznaczono ponad 384 tys. zł”
  Proszę o informację w jakim stopniu finansuje to gmina Brwinów, Milanówek, czy może 80% z funduszu dróg samorządowych programu Prawa i Sprawiedliwości ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły