Ul. Gołębia będzie zamknięta – utrudnienia w Podkowie Leśnej

Podkowa Leśna

Lada dzień rozpocznie się przebudowa ul. Gołębiej w Podkowie Leśnej. Na ten czas ruch na tej ulicy będzie wstrzymany – mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

O utrudnieniach uprzedził burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński – Z końcem ubiegłego roku rozstrzygnęliśmy przetarg na przebudowę ulicy Gołębiej na odcinku od trasy 719 do skrzyżowania z ulicą Bażantów (włącznie). Prace budowlane – drogowe ruszą zaraz po uzgodnieniu tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy. Zakłada ona pełne wyłączenie ulicy z możliwości poruszania się samochodami.

Obecnie wykonawca przeprowadza prace przygotowawcze – tyczenia geodezyjne, montaż studni chłonnych, drobne rozbiórki. Zamknięcie drogi zaplanowano w okolicach 25-30 stycznia. Wówczas będą mogli jeździć tą ulicą mieszkańcy z posesji przy ul. Gołębiej oraz pojazdy budowy.

Jakie prace zaplanowano na ten czas? W marcu zostanie rozebrana nawierzchnia, potem odbędzie się montaż krawężników, podbudowa drogi, poziomowanie studzienek i skrzynek zasuw. Droga zyska nową asfaltową nawierzchnię, chodnik. Zostaną też wybudowane wyniesione skrzyżowania.

Zakończenie przebudowy zaplanowano na koniec września 2023.

Równolegle Wykonawca II toru WKD będzie prowadził prace związane z przebudową przejazdu Podkowa Leśna Zachodnia jak i samej ulicy, także przejazd będzie zamykany dla ruchu kołowego – przypomina burmistrz Podkowy.

Dodatkowo w lutym zaplanowano prace związane z przebudową ul. Sokolej i Orlej. Wszystkie prace – na ul. Gołębiej, Sokolej i Orlej – mają poprawić bezpieczeństwo i spowolnić ruch pojazdów. Wyjazd z tej części miasta będzie możliwy tylko ul. Słowiczą i ul. Szczygła.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Ul. Gołębia będzie zamknięta – utrudnienia w Podkowie Leśnej”

  1. Realia pisze:

    Nie będzie chodnika!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły