Ukradli ubrania i pieniądze z kasy

Region

Kradzież to szybki sposób na zarobienie pieniędzy i zyskanie korzyścimaterialnych. W ten sposób chciało wzbogacić się trzech Gruzinów, którzy w marcu dokonali kilku kradzieży na terenie Grodziska Mazowieckiego.

Kilka dni temu do grodziskiej komendy wpłynęła informacja o kradzieży kilku sztuk odzieży z jednego ze sklepów. Funkcjonariusze zostali skierowani na miejsce zdarzenia. Podczas rozmowy z personelem sklepu udało się wytypować podejrzanych klientów. Okazało się, że złodziejami są najprawdopodobniej trzej obywatele Gruzji.

Dwóch Gruzinów zostało zatrzymanych w pobliżu okradzionego sklepu. W trakcie poszukiwań trzeciego mężczyzny udało się ustalić miejsce zamieszkania obcokrajowców. Funkcjonariusze postanowili przeszukać mieszkanie. W zajmowanym przez mężczyzn lokalu policjanci zabezpieczyli kilka par spodni z firmowym logo. Okazało się, że jest to tylko cześć skradzionych ubrań. Podczas rozmowy z właścicielem sklepu okazało się, że zatrzymani mężczyźni byli często widywani w sklepie. Podczas tych kilku wizyt Gruzini ukradli spodnie, koszule i swetry o łącznej wartości 2000 złotych.

Zatrzymani obywatele Gruzji zostali przewiezieni do grodziskiej komendy. Tam funkcjonariusze sprawdzili czy nie są oni powiązani z innymi przestępstwami, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta. Podczas sprawdzania posiadanych informacji odkryli, że podobni mężczyźni są odpowiedzialni za kradzież 500 złotych z kasy jednego z grodziskich barów. Po okazaniu zatrzymanych obsłudze baru i ponownych przejrzeniu taśm z monitoringu podejrzenia okazały się trafne.

Decyzją sądu zatrzymani Gruzini zostali skazani na miesięczny areszt tymczasowy. Za kradzież grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.