Ukradła by uregulować długi męża

Region

Kradzieże w dużych sklepach są praktycznie codziennością. Ich właściciele dokładają wszelkich starań, aby straty z tytułu kradzieży były jak najmniejsze. Tym razem zastosowane, w jednym z piastowskich sklepów, środki zapobiegawcze okazały się bardzo pomocne.

Kilka dni temu funkcjonariusze z piastowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Gdy dotarli na miejsce w ich ręce przekazana została 30-letnia kobieta zatrzymana przez pracowników ochrony sklepu. Okazało się, że Joanna S. ukradła radio samochodowe o wartości 300 złotych, artykuły spożywcze oraz odzież męską na łączną kwotę 160 złotych.

Podczas przesłuchania, kobieta wyznała, że dopuściła się kradzieży, ponieważ musi spłacić długi zaciągnięte przez męża. Stwierdziła zatem, że najłatwiejszym zarobkiem będzie kradzież a następnie sprzedaż sprzętu elektronicznego. Dodatkowo postanowiła skorzystać z sytuacji i ukraść jeszcze coś do jedzenia oraz zrobić prezent mężowi w postaci nowej piżamy.

Kobieta w środę, 10 lutego, usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Decyzją sądu Justyna S. została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo 30-latka zapłaci grzywnę oraz pokryje koszty i opłaty sądowe.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.