Wiadomości

Ukradł rower elektryczny i wpadł przy dworcu. Grozi mu 5 lat więzienia

Ukradł rower elektryczny i wpadł przy dworcu. Grozi mu 5 lat więzienia

Autor artykułu: K K | 05 listopada 2025 19:30 |

0
Ukradł rower elektryczny i wpadł przy dworcu. Grozi mu 5 lat więzienia Grodzisk Maz.

Grodziscy policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który poruszał się skradzionym rowerem elektrycznym. Do zdarzenia doszło chwilę po kradzieży. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy pojazd został natychmiast odzyskany i zwrócony właścicielce.

Policjanci otrzymali informację, że ulicami miasta może jechać osoba na rowerze pochodzącym z kradzieży. Patrol przy dworcu PKP zauważył mężczyznę i zatrzymał go do kontroli. Okazało się, że to właśnie rower z klatki schodowej jednego z bloków, który chwilę wcześniej zniknął.

Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że 58-latek przebywa na terenie powiatu od kilku dni. Przyjechał tu ciężarówką z Zielonej Góry. Policjanci ustalili również, że mężczyzna ma prawomocny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sąd w Zielonej Górze orzekł go na okres trzech lat.

Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty:

  • kradzieży mienia o wartości ponad 3 tysięcy złotych,
  • niestosowania się do wyroku sądu.

Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: biuro@wpr24.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Reklama