Uderzyli dziecko, bo nie chciało oddać 5 zł

Region

Wśród młodzieży coraz częściej dochodzi do aktów przemocy. Z reguły nie są one niczym uzasadnione, jednak skutki pobicia czy nawet uderzenia mogą mocno odbić się na zdrowiu poszkodowanych.

11-letnia dziewczynka wracając z bratem ze sklepu została zaczepiona przez trzech nastolatków. Chłopcy zażądali od niej pięciu złotych, gdy Alicja odmówiła jeden z nich kopnął ją w twarz. Następnie młodzi chłopcy odeszli.

Po powrocie do domu dzieci opowiedziały o całym zajściu rodzicom, którzy niezwłocznie zawiadomili policjantów z piastowskiej komendy. Podczas rozmowy dzieci dokładnie opisały napastników a nawet podały nazwisko jednego z nich.

Następnego dnia funkcjonariuszom udało im się zatrzymać 17-letniego Pawła W. Jego kolega Kamil Ś. jest nadal poszukiwany. Policja twierdzi, że jego zatrzymanie to jedynie kwestią czasu. Trzeci z napastników, jakim był Marcin S został przesłuchany w charakterze świadka.

Poszkodowana 11-latka trafiła do szpitala z zawrotami głowy i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Dziewczynka do tej pory nie opuściła jeszcze placówki szpitalnej.

Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego Pawłowi W. i Kamilowi Ś. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.