Udaremniono próbę wyłudzenia kredytu

Region

Kilka tygodni temu 26-letni Krzysztof Ł. otrzymał od pewnego małżeństwa pomoc w uzyskaniu kredytu gotówkowego. Wbrew pozorom nie była to oferta podżyrowania kredytu, a wystawienie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu.

Parę dni temu pruszkowscy funkcjonariusze z sekcji zwalczającej przestępczość gospodarczą otrzymali informację, że w jednym z pruszkowskich banków może dojść do próby wyłudzenia kredytu. Po sprawdzeniu danych przekazanych przez pracownika banku okazało się, że mężczyzna ubiegający się o pożyczkę jest bezrobotny. Mimo to w placówce złożyć zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Gdy Krzysztof Ł. zjawił się w banku w celu odebrania 19 tys. złotych, został zatrzymany. Kilka minut później policja zatrzymała również małżeństwo, które przyjechało odebrać pieniądze za okazaną „pomoc”. Podczas przesłuchania 26-latek przyznał, że Paweł i Katarzyna C. wystawili mu fałszywy dokument za 6000 złotych. Krzysztof Ł. wyznał, że kilka dni tygodni wcześniej zadzwonił do niego Piotr C. i zaoferował pomoc w uzyskaniu kredytu za niewielką opłatą..

Cała trójka została przewieziona na pruszkowską komendę. Krzysztof Ł usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, po czym został zwolniony. Pawłowi C. został przedstawiony zarzut pomocy w oszustwie, natomiast Katarzyna C. usłyszała zarzut podrobienia dokumentu. Małżeństwo zostało oddane pod policyjny dozór.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.