Uczniowie z Parzniewa będą mieli bliżej do szkoły

Brwinów

Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na budowę szkoły. Etap I nie obejmuje jednak budowy sali gimnastycznej.

Parzniewska szkoła będzie sąsiadować z Niepubliczną Szkołą „Przylądek” przy ul. Przyszłości. Pierwszy etap budowy będzie obejmował sam budynek szkolny, bez sali gimnastycznej, która powstanie w ramach II etapu budowy.

Budynek o powierzchni użytkowej ponad 7,4 tys. mkw. będzie miał jedną kondygnację podziemną i dwie naziemne. Będzie wybudowany na planie litery „W”. Poza licznymi salami lekcyjnymi z zapleczami, znajdzie się tu pokój logopedy, psychologa. Nie zabraknie też sali terapeutycznej, stołówki z zapleczem kuchennym, a także szatni, czy węzłów sanitarnych. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Teren, na którym będzie znajdować się szkoła, zostanie uporządkowany – pojawią się nasadzenia, trawa. Zaplanowano też plac zabaw, bieżnie ze skocznią w dal i inne obiekty.

Pozwolenie na budowę wydano już w czerwcu. Wykonawca będzie miał 25 miesięcy na wybudowanie szkoły. Na oferty gmina Brwinów oczekuje do 6 lutego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.