Uczniowie SP 3 już w nowym budynku

Pruszków

Zakończył się pierwszy etap prac związanych z rozbudową i modernizacją Szkoły Podstawowej nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygetyńskiej w Pruszkowie.

Dzięki realizacji rozbudowy, od poniedziałku 22 kwietnia uczniowie, nauczyciele i personel szkoły mogą korzystać z rozbudowanej Szkoły. W ramach inwestycji wykonana została rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku szkoły. Szkoła została rozbudowana o jedną kondygnację nad częścią dydaktyczną. Powstała też zupełnie nowa część budynku z głównym wejściem od strony ul. Kubusia Puchatka. W ten sposób szkoła zyskała 12 nowych sal lekcyjnych, cztery pokoje pracy indywidualnej, bibliotekę, stołówkę w zapleczem kuchennym oraz nowe szatnie i pomieszczenia administracyjne.

Tym samym znacznie poprawi się komfort nauki. Nowe sale pozwolą na zmniejszenie „zmianowości” pracy szkoły. Do tej pory z uwagi na ścisk konieczne było prowadzenie nauki w trybie zmianowym. Obiekt został również w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nie tylko szkoła przejdzie metamorfozę. Zmieniło się również teren wokół niej. Uczniowie „zerówek” zyskali nowy plac zabaw a wewnętrzne patio zmieniło swoje. Przewidziano również nowe nasadzenia zieleni oraz wymianę części ogrodzenia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Uczniowie SP 3 już w nowym budynku”

  1. dudu pisze:

    Widać usterkę w elewacji od strony boiska ,szybko

  2. haz pisze:

    O moja stara szkoła podstawowa, największa patologia w okolicy

  3. Robert pisze:

    Brawo poprzednia władzo! Dziękuję w imieniu dzieci i rodziców, że … udało się!!! Odstawmy polityczne spory … róbmy więcej ciekawych rzeczy w naszym mieście, otoczeniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły