Ubliżał, popychał i w końcu bił. Mąż znęcał się nad żoną

Ożarów Maz.

Podczas interwencji w Ożarowie Mazowieckim policjanci byli świadkami jak mąż odepchnął żonę i chciał ją uderzyć. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście agresywny mężczyzna został obezwładniony. Jak się okazało znęcał się nad żoną psychicznie i fizycznie od siedmiu lat.

Po wysłuchaniu pokrzywdzonej przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i założyli „Niebieską Kartę”. Mąż miał stosować wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną od siedmiu lat. Wyzywał, ubliżał, popychał i bił po całym ciele… Policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie zarzutów.  

Wieczorem dotarli do miejsca zamieszkania małżeństwa, by przeprowadzić dalsze czynności. Ale takiego rozwoju zdarzeń z pewnością nie spodziewali się… – Mężczyzna podczas interwencji był agresywny. W pewnym momencie w obecności funkcjonariuszy odepchnął kobietę, po czym zamachnął się ręką usiłując ją uderzyć. Widząc to policjanci natychmiast obezwładnili mężczyznę i go zatrzymali. Był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie – podaje podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Mundurowi doprowadzili 32-latka do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Warto tutaj mocno podkreślić, że z punktu widzenia prawa przemoc w rodzinie to przestępstwo. A ten konkretny przypadek pokazuje, że ofiary nie są pozostawione same sobie, bez jakiejkolwiek pomocy. Dramat kobiety trwał aż siedem lat, zanim zebrała siły, by złożyć zawiadomienie. W takich przypadkach warto jak najszybciej udać się do najbliższego komisariatu. 

W tego typu przypadkach stosowany jest artykuł 207 kodeksu karnego:

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.