Tymczasowa siedziba LO Kościuszki czeka na uczniów

Pruszków

Pierwszy dzwonek coraz bliżej. Postanowiliśmy sprawdzić jak przebiegają przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego w LO im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie.

Dlaczego wybraliśmy tę szkołę? Odpowiedź jest prosta. W wakacje rozpoczęła się przebudowa budynku szkoły. Stare skrzydło dydaktyczne zostało rozebrane, a uczniowie na najbliższy rok szkolny przeniosą się do tymczasowego obiektu. Czy nowa „placówka” jest już gotowa na przyjęcie uczniów? – Budynek tymczasowy jest gotowy, a obecnie trwa wyposażanie obiektu i przygotowanie do rozpoczęcia roku szkolnego. Do dyspozycji uczniów będzie 5 sal lekcyjnych wraz z zapleczem sanitarnym i szatniami – poinformował nas Łukasz Mielnik z biura prasowego firmy Strabag, która odpowiada za realizację inwestycji.

Okazuje się, że robotnicy nie próżnują i pracują w szybkim tempie. Oprócz tymczasowej szkoły wykonano już szereg prac. — Aktualnie prowadzimy prace w zakresie etapu I-ego. Na ukończeniu są roboty ziemne. Rozpoczęły się prace przy wznoszeniu konstrukcji budynku od ul. Kościuszki – dodał Mielnik.

Warto zaznaczyć, że budowa nowej siedziby LO im. Tadeusza Kościuszki to skomplikowane zadanie. Między innymi dlatego, że inwestycja jest realizowana bez przenoszenia szkoły w zupełnie inne miejsce. – Organizacja budowy na terenie istniejącej i funkcjonującej szkoły jest dużym wyzwaniem dla Inwestora, Wykonawcy oraz Dyrekcji Liceum. W początkowej fazie inwestycji rozpoznane zostały kolizje z infrastrukturą podziemną, co wymagało pilnej koordynacji uczestników procesu budowlanego. Tematy związane z komunikacją, organizacją na terenie Liceum oraz napotkane kolizje są skutecznie i szybko rozwiązywane dzięki kompetencjom pracowników Starostwa Pruszkowskiego oraz Dyrekcji Liceum im. T. Kościuszki. Wszystkie Strony, zaangażowane w ten złożony proces jakim jest budowa, wykazują duże zaangażowanie, wzajemne zrozumienie oraz pełną współpracę w każdym z aspektów realizowanego zadania inwestycyjnego – zaznacza przedstawiciel firmy Strabag.

– To bardzo trudna organizacyjnie inwestycja na długiej wąskiej działce z działającą bardzo dobrą szkołą w okresie przebudowy. Z bardzo dużym wysiłkiem zdobyliśmy finansowanie – 40 mln zł pochodzi ze środków powiatu pruszkowskiego, blisko 14 mln zł z Polskiego Ładu i 4 mln zł z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wszystkim naszym darczyńcom dziękujemy. Myślę, że mieszańcy, zwłaszcza młodzi czekają na tę inwestycję od lat – podkreśla Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski.

W drugim etapie planowane jest wybudowanie II części budynku i modernizacja sali gimnastycznej. Całość uzupełnią prace związane z zagospodarowaniem terenu obejmujące budowę boisk zewnętrznych.

Termin zakończenia wszystkich prac to 30 czerwca 2024r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.