Trzecia strefa być może w tym roku

Region

Być może jeszcze w tym roku mieszkańcy Brwinowa, Milanówka i Grodziska Mazowieckiego będą mogli korzystać z uroków "wspólnego biletu".

Wszystko zależy od władz wspomnianych gmin i od Kolei Mazowieckich. System trzeciej strefy polegałby na wprowadzeniu w Brwinowie, Milanówku i Grodzisku linii autobusowych dowożących pasażerów do dworców PKP. Czytaj więcej.

Dla gmin największym problemem jest kwota, jaką musiałyby co roku wpłacać do kasy ZTM. Nad systemem zastanawiają się jeszcze Koleje Mazowieckie, które jednak mają wkrótce przedstawić samorządom wyniki swoich analiz. Dzięki temu, być może jeszcze w tym roku trzecia strefa będzie mogła wejść w życie.

Obecnie w drugiej strefie znajdują się Piastów i Pruszków. Dzięki temu pasażerowie na obszarze tych gmin w ramach karty miejskiej mogą jeździć Kolejami Mazowieckimi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.