Trzech chętnych na remont boiska

Piastów

Miasto Piastów ogłosiło przetarg na remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 5. Do postępowania zgłosiły się trzy firmy, ale tylko jedna oferta mieści się w zakładanym budżecie.

Piastowska Szkoła Podstawowa nr 5 znajduje się przy ul. Pułaskiego. 26 lipca Urząd Miasta Piastowa ogłosił przetarg na modernizację boiska szkolnego. Jakie prace zostaną przeprowadzone w ramach tego zadania? Wykonawca najpierw zdejmie starą nawierzchnię poliuretanową, naprawi ubytki w podbudowie. Następnie zostanie położona nowa warstwa nawierzchni – pomarańczowa i zielona- i zostaną wyznaczone białe linie boiska do piłki ręcznej oraz do piłki siatkowej.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najniższa oferta opiewa na 330 tys. zł, a najwyższa na 492 tys. zł. Władze miasta na remont boiska chcą wydać 350 tys. zł , więc jest szansa, że już w pierwszym postępowaniu uda się wybrać wykonawcę prac.

Warto zaznaczyć, że na realizację tego zadania władze Piastowa zdobyły dofinansowanie. – Dofinansowanie w wysokości 297 846,00 zł udało się pozyskać z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2023”.  Przewidziana na dzień zawarcia umowy o dofinansowanie całkowita wartość zadania wynosi 397 128,00 zł – podkreślają urzędnicy z piastowskiego magistratu.

Termin realizacji prac to 60 dni od dnia podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.