Trwa sukcesywne uzupełnianie materiału w sprawie wypadku w Dawidach Bankowych

Pruszków

W sprawie wypadku radiowozu w Dawidach Bankowych toczy się śledztwo prokuratorskie. Jednocześnie policja prowadzi postępowanie dyscyplinarne. Czy są nowe informacje?

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Aleksandra Skrzyniarz zapewniła, że materiał dowodowy w sprawie wypadku radiowozu w Dawidach Bankowych jest sukcesywnie uzupełniany. Wszystkie działania zostały przeniesione do Warszawy: postępowanie dyscyplinarne prowadzi Komenda Stołeczna Policji w Warszawie, a śledztwo prokuratorskie – Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Jeśli chodzi o wewnętrzne działania policji, to wobec obu policjantów, którzy brali udział w wypadku, trwa postępowanie dyscyplinarne. Na ten moment jednak KSP wstrzymuje się od komentarzy, aż do zakończenia postępowania.

W śledztwie prokuratorskim wciąż zbierany i uzupełniany jest materiał dowodowy. Trwają także przesłuchania świadków.

Przypomnijmy: na początku stycznie policjanci zostali wezwani na interwencje dotyczącej wypalania traw. Po dotarciu na miejsce zastali tam straż pożarną i grupę młodzieży. Policjanci zakończyli działania i odjechali z miejsca interwencji. W drodze powrotnej funkcjonariusz stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Okazało się, że w radiowozie oprócz policjantów jechały również dwie nastolatki, które zostały poszkodowane w wypadku.

Sprawa jest w toku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Trwa sukcesywne uzupełnianie materiału w sprawie wypadku w Dawidach Bankowych”

 1. obecna... pisze:

  Jakie dowody ? Przecież w tym akurat przypadku, jest wszystko jasne…
  żeby nie wyszło, że to dziewczyny ich zaciągnęły na drzewo…

 2. paca pisze:

  Ten z 18-letnim (nienagannym) stażem zapewne przejdzie na zasłużoną emeryturę. To taki odpowiednik przeniesienia do innej parafii. Zasługi podobnie zaszczytne.

 3. Albo pisze:

  Trwa sukcesywne niszczenie dowodów

 4. robot pisze:

  Gdyby ten samochód prowadził zwykły obywatel całe zdarzenie byłoby ocenione przez przybyłego policjanta w 3 minuty na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły