Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

Region

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą decydować o tym, jakie projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zostaną zrealizowane w 2025 roku. Jest w czym wybierać.

Mazowszanie mogą głosować na 54 projekty z puli ogólnowojewódzkiej i 234 propozycji z subregionów. Rekordowa liczba zatwierdzonych projektów wpłynęła z subregionu radomskiego – aż 43 propozycje. W regionie warszawskim-wschodnim mieszkańcy będą mieć do wyboru 32 projekty, zaś w ciechanowskim o jeden mniej – 31. W regionie siedleckim głosować można na 28 projektów,  w warszawskim zachodnim na 25, w ostrołęckim na 24, w żyrardowskim na 23, a w regionie płockim na 15 projektów. Natomiast w samej Warszawie do wyboru jest ich 13.

– Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Mazowsza widzimy realne zmiany w naszym województwie. Środki z budżetu obywatelskiego pomogły zrealizować wiele potrzebnych lokalnie inwestycji, doposażyć różne instytucje, przeprowadzić liczne akcje – warsztaty, zajęcia dla dzieci czy warsztaty dla seniorów.  Dlatego w tym roku pula na realizację projektów została zwiększona do 30 mln zł. W całym województwie, dzięki niezwykłym pomysłom mieszkańców odbywają się pikniki, koncerty, oddolne inicjatywy ekologiczne. Jestem dumny z mieszkańców naszego regionu. Zachęcam do głosowania – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Kto może głosować
Budżet Obywatelski Mazowsza – jest dla obywateli Mazowsza. To „wybory”, w których mogą brać udział wszyscy mieszkańcy – również dzieci (w imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny). Głosowanie jest bezpłatne.

Jak oddać głos?
Wystarczy wejść na platformę bom.mazovia.pl i kliknąć przycisk „Głosuj online”. Kolejny krok to podanie danych, takich jak: imię, nazwisko, miejscowość, powiat, numer telefonu komórkowego. W głosowaniu można oddać 2 głosy – najpierw wybieramy 1 projekt z puli ogólnowojewódzkiej, następnie z wybranego podregionu. Nie trzeba oddawać dwóch głosów. Do oddania głosu konieczny jest telefon komórkowy, na który zostanie wysłany SMS z kodem weryfikacyjnym. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób. Głosowanie potrwa do 23 czerwca 2024 r., a wyniki zostaną ogłoszone do 4 lipca.

Pula ogólnowojewódzka – wybrane projekty  (warto zajrzeć na stronę i sprawdzić inne projekty ogólnowojewódzkie)
56. Rowerem po Mazowszu – rozbudowa tras rowerowych na południe od Błonia, odcinek Brwinow – Biskupice
228.Rewitalizacja terenów leśnych oraz montaż wiat rowerowych na terenie Szpitala Tworkowskiego
304.Poprawa bezpieczeństwa i estetyki w obrębie drogi wojew. 720 – Rondo Armii Krajowej w Nadarzynie
354.In vitro – nasza szansa na bycie rodzicami
422.Poprawa bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 720 ul. Błońska Nadarzyn
427.Wprowadzenie inteligentnego systemu zarządzania ruchem na Alei Wojska Polskiego w Pruszkowie

Pula podregionalna (warszawski zachodni):
55.Po drodze z zielenią – zagospodarowanie zieleni wzdłuż ul. Biskupickiej w Brwinowie
84.Zakup 2 karetek dla mieszkańców miasta Pruszkowa i okolic
162.Integracja mazowieckich ORKIESTR DĘTYCH
335.Karetki pogotowia dla Piaseczna i Pruszkowa
365.Razem zaróżowimy szkoły w Ożarowie Mazowieckim i Pruszkowie!
396.Skarby Pruszkowa – czego nie wiesz o swoim mieście

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.