Trwa budowa „jedenastki” [FOTO]

Przedszkole Miejskie nr 11 w Pruszkowie przechodzi przebudowę. To kolejna placówka, która niebawem zyska nowe oblicze.

Przedszkole Miejskie nr 11 w Pruszkowie mieści się przy ul. Hubala, właściwie w Parku Potulickich. Od niedawna, jako jedna z wielu placówek w mieście, przechodzi przebudowę.

Co obejmują prace? Przedszkole zyska zupełnie nową część dydaktyczną z klatką schodową i częścią kuchenną. a jego istniejąca część będzie wyremontowana. Placówka zyska nową salę sensoryczną, duży hol, w którym będzie można swobodnie prowadzić zajęcia ruchowe. Cały budynek, oraz jego otoczenie, będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto wokół przedszkola powstanie bezpieczny plac zabaw i parking.

Na jakim etapie jest budowa? – Obecnie prowadzone są budowy ziemne. W najbliższych dniach rozpoczną się roboty fundamentowe i roboty rozbiórkowe wewnątrz istniejącego budynku – informuje Konrad Sipiera, zastępca prezydenta Pruszkowa.

Dzieci próg nowej placówki będą mogły przekroczyć we wrześniu 2024 roku. Tymczasem przedszkole zostało przeniesione do tymczasowej lokalizacji – przy ul. Mostowej 2.
Inwestycja dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – II edycja w wysokości 15,3 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.