Trudny czas dla kierowców

Moszna

Trwają prace związane z budową obwodnicy Moszny. Jeszcze w tym roku kierowcy powinni pojechać nową drogą, jednak teraz muszą liczyć się z utrudnieniami. A tych w najbliższych dniach nie zabraknie.

Gmina Brwinów wykupiła grunty, zaprojektowała obwodnicę i ruszyła z budową, której efektem będzie wyprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych z Moszny i Domaniewa. Koszt inwestycji to blisko 2,7 mln zł. Prace przy budowie obwodnicy trwają, a co za tym idzie – nie brakuje utrudnień. – Ciężkie dwa tygodnie przed kierowcami z Brwinowa, Milanówka, Podkowy Leśnej oraz z południowej części gminy Błonie, zmierzającymi rankiem drogą przez Mosznę do węzła autostrady A2 w Pruszkowie i dalej do Warszawy (a po południu wracających tą samą drogą)… – wykonawca obwodnicy Moszny w sobotę rozpoczął budowę ronda na skrzyżowaniu obwodnicy z drogą powiatową nr 3111W w rejonie parku logistycznego przy kominie – prezentuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Na tym nie koniec. – Później podobne utrudnienia czekać będą kierowców na drodze powiatowej nr 3112W z Moszny do Pruszkowa, gdzie również powstanie rondo na skrzyżowaniu z obwodnicą. Tam jednak ruch pojazdów jest zdecydowanie mniejszy – podaje Kosiński.

Kierowcy z niecierpliwością czekają na efekty prac. – Ostatnie prace związane z budową obwodnicy Moszny powinny zakończyć się we wrześniu. Kierowcy nową obwodnicą Moszny pojadą jeszcze w tym roku. I wtedy, mam nadzieję, wszyscy już zapomnimy o utrudnieniach w czasie jej budowy – podkreśla burmistrz Brwinowa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.