Tragiczny początek wakacji. W miniony weekend utonęły dwie osoby

Region

W miniony weekend na terenie powiatu pruszkowskiego utonęły aż dwie osoby. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

Za nami „czarna sobota”. Na terenie powiatu pruszkowskiego utonęły aż dwie osoby. W godzinach popołudniowych w zbiorniku wodnym w gminie Michałowice utonął 38-letni mężczyzna. Kilka godzin później do podobnej tragedii doszło w Parku Mazowsze w Pruszkowie. Tam z wody wyłowiono ciało 47-latka.

Niestety wiele osób korzysta z kąpielisk niestrzeżonych, a nawet kąpie się w miejscach zabronionych. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Nieznana głębokość i dno zbiornika, nurt wodny często są przyczyną tragedii. Dlatego wybierajmy miejsca bezpieczne, odpowiednio przygotowane i oznaczone kąpieliska. Najlepiej takie, których pilnują ratownicy. Jednak tu też nie zawsze mamy pewność czy ratownicy zdążą na czas.

Szczególnie powinniśmy zainteresować się bezpieczeństwem najmłodszych. Nie wolno zostawiać dzieci bez opieki. Czasami wystarczy krótka chwila, aby doszło do tragedii!

Kolejną sprawą jest wszechobecny alkohol. Wchodząc do wody pod jego wpływem nie potrafimy odpowiednio oceniać swoich możliwości fizycznych i ewentualnych zagrożeń. Alkohol osłabia organizm, a niestety też dodaje odwagi…

Jedną z pomijanych kwestii jest wchodzenie do wody zaraz po opalaniu. To poważny błąd. Szybka kąpiel w zimnej wodzie po rozgrzaniu ciała na słońcu może skutkować wystąpieniem szoku termicznego. Tym bardziej nie skaczmy do wody „na główkę”, bo może być to ostania rzecz jaką zrobimy w życiu.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.