Tor lodowy w Milanówku za dwa lata

Region

W ciągu dwóch lat w Milanówku powstanie tor lodowy z prawdziwego zdarzenia - podała stacja TVP Warszawa.

Taką deklarację złożył burmistrz miasta, Jerzy Wysocki. – Sukcesyzobowiązują i mimo trudności finansowych będziemy starali się tę
inwestycję zrealizować – powiedział telewizji.

Milanówek coraz częściej kojarzony jest z sukcesami łyżwiarzy szybkich. Na ostatnich igrzyskach olimpijskich wystąpiło dwoje sportowców, którzy swoją przygodę z panczenami zaczynali w Zespole Szkół Gminnych przy ul. Żabie Oczko. Co więcej, Luiza Złotkowska razem z koleżankami wywalczyła brązowy medal na dystansie 2400 m.

Na przedolimpijskim spotkaniu burmistrza Wysockiego z drugim z reprezentantów Polski, Sławomirem Chmurą, padła informacja, że w wieloletnim planie inwestycyjnym jest powstanie toru lodowego w Milanówku. Medal Złotkowskiej może zmobilizuje władze. A jest dla kogo ten tor budować. Młodzi sportowcy, których wychowuje pierwszy trener Złotkowskiej i Chmury, Krzysztof Filipiak, już odnoszą sukcesy i osiągają lepsze rezultaty niż obecni polscy olimpijczycy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.