Top Dance Pruszków – Twoja podróż w świat tańca, pełna pasji i sukcesów!

Uczniowski Klub Sportowy Top Dance działa w Pruszkowie już od pięciu lat. Klub obok szkolenia tancerzy mocno angażuje się w działalność społeczną zachęcając do ruchu mieszkańców Pruszkowa i okolic.

Odkąd powstała  nasza szkoła tańca, nieustannie dążyliśmy do rozwoju, nie tylko poprzez prowadzenie zajęć, ale również aktywny udział w życiu społeczności lokalnej Pruszkowa. Naszą misją jest promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez rekreację fizyczną oraz popularyzację sportowego tańca towarzyskiego.

Sukcesy Naszych Zawodników
Już w pierwszym roku naszej działalności, zawodnicy UKS Top Dance osiągnęli imponujące rezultaty, zdobywając tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski oraz medale na różnych szczeblach zawodów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Co roku tancerze reprezentujący barwy UKS Top Dance są finalistami Mistrzostw Polski, zarówno w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych, jak i w kategorii U21. Nasi zawodnicy triumfują również na arenie międzynarodowej reprezentując zarówno Kadrę Polski, jak i nasz rodzimy pruszkowski Klub. Zawodnicy UKS Top Dance są członkami Kadry Polski Polskiego Związku Sportu Tanecznego.

Nasi zawodnicy są również doceniani za swoje osiągniecia wśród lokalnej społeczności. Gracjan Rumiński i Nela Wyporska zostali wyróżnieni w I Gali Sportu Powiatu Pruszkowskiego, która odbyła się w malowniczym pałacyku w Otrębusach dnia 16 marca. Starosta Pruszkowski, Krzysztof Rymuza nagrodził naszą parę za wybitne osiągnięcia w tańcu sportowym w kategorii sport młodzieżowy

Stawiamy na rozwój tancerzy
Skupiamy się na tym, by nasi zawodnicy stale się rozwijali. Dlatego obok regularnych treningów organizujemy warsztaty i spotkania z wybitnymi ekspertami z branży tanecznej. Organizujemy również spotkania w formie warsztatów z wybitnymi polskimi i zagranicznymi szkoleniowcami. Nie zapominamy również o sferze mentalnej. Nasi tancerze spotykają się również z psychologiem sportu.

Profesjonalna Kadra Trenerska
W Top Dance Pruszków za sukcesami zawodników stoją doświadczeni specjaliści, w tym znani polscy tancerze, którzy przekazują swoją wiedzę i pasję naszym uczniom. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi, nasi tancerze osiągają wybitne wyniki na różnych zawodach tanecznych. Warto podkreślić, że Szymon Kuliś, który jest niezwykle utalentowanym trenerem otrzymał za swoją pracę tytuł Trenera Roku 2023 Powiatu Pruszkowskiego. To wyróżnienie pokazuje, jak ważną rolę klub ogrywa wśród społeczności lokalnej.

Aktywność Społeczna i Lokalna Inicjatywa
Nasz klub to nie tylko miejsce nauki tańca, ale także centrum aktywności społecznej. – Łącznie od powstania klubu było zorganizowano ponad 26 różnych projektów, w tym z pomocą dofinansowania z Miasta Pruszkowa i z Powiatu Pruszkowskiego – w ramach których były organizowane bezpłatne cykliczne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, imprezy rekreacyjne, pikniki, warsztaty, wyjazdy na kolonie oraz stacjonarne półkolonie i inne ciekawe inicjatywy – podkreślają przedstawiciele UKS Top Dance.

Organizujemy turnieje
Flagowym już eventem klubu są turnieje, których w ciągu 5 lat działalności zorganizowaliśmy 7. W ten sposób zmieniamy Pruszków w polską stolice tańca, a mieszkańcy mogą podziwiać zmagania najlepszych tancerzy w pięknej turniejowej oprawie.

W tym roku kolejny Top Dance CUP 2024 turniej i piknik dla dzieci i młodzieży zostanie zorganizowany już  22 czerwca, a Międzynarodowy Festiwal Tańca Sportowego Top Dance Open 2024  odbędzie się  w dniach 11-12 października. Należy również podkreślić, że Top Dance Open od lat jest największym turniejem tańca towarzyskiego w całej Polsce!

Dowiedz się więcej TOP DANCE

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.