To przestaje być śmieszne! Nowa SKM w kwietniu?

Region

Zaledwie dwa tygodnie temu informowaliśmy, że nowy skład Szybkiej Kolei Miejskiej będzie woził pasażerów od początku marca. To niesamowite, ale po raz kolejny termin ten został przesunięty.

Według umowy przetargowej z firmą Newag, flotę SKM miały wzmocnić cztery składy do końca czerwca. Jednak jeden z nich miał dotrzeć do Warszawy już w grudniu. Ten termin kilkakrotnie ulegał zmianom. Ostatnia wersja mówiła o 1 lub 4 marca.

Niestety pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość. Pociąg jest już praktycznie gotowy. Jakiś czas temu przeszedł testy na magistrali kolejowej, gdzie osiągał prędkość 160 km/h. – Wciąż jednak są pewne problemy, przez które nie możemy odebrać składu od producenta – powiedział nam dyrektor ds. przewozów w spółce SKM, Tadeusz Płoński.

Jednocześnie otrzymaliśmy informację, że najprawdopodobniej pociąg pojawi się na początku kwietnia. My już jednak w to nie wierzymy…

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.