Tereny rekreacyjne w Starej Wsi i Strzeniówce zmienią oblicze

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn pozyskała dofinansowanie, w ramach którego powstaną m.in. pumptruck i parking w Starej Wsi oraz plac zabaw i flowpark w Strzeniówce. Zaprezentowano również koncepcję zagospodarowania terenu w Starej Wsi, ale ta spotkała się z krytyką mieszkańców.

Urząd marszałkowski pozytywnie rozpatrzył wniosek gminy Nadarzyn w sprawie dofinansowania na rozwój terenów rekreacyjnych w Starej Wsi i Strzeniówce. Kwota jaką udało się pozyskać to niemal 420 tys. zł. Umowa została już podpisana przez wójta Dariusza Zwolińskiego i skarbnik Magdalenę Sieczkę.

O inwestycjach w obydwu miejscowościach mówiło się od pewnego czasu. Wpływ na ich rozpoczęcie miało też pozyskanie dofinansowania. Teraz, gdy pieniądze zasilą kasę gminy, proces utworzenia miejsc rekreacyjnych z pewnością przyspieszy.

Flowpark w Strzeniówce
Temat budowy terenu rekreacyjnego w Strzeniówce nabrał tempa wraz z momentem gdy gminie udało się pozyskać 3 ha gruntów od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. O tę ziemię samorząd starał się 13 lat. Informowaliśmy o tym we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas zapowiadano przewidywany termin zrealizowania tego zadania to 2019 r.

Pytanie co konkretnie powstanie na pozyskanym terenie w Strzeniówce. Gmina zleci wybudowanie placu zabaw i tzw. flowparku – jest to coś w rodzaju parku linowego z różnymi przeszkodami. Plac zabaw będzie zawierał zabawki dla dzieci w różnym wieku. Ma pojawić się karuzela, huśtawki, zjazd linowy, sprężynowiec czteroosobowy.

Nie zabraknie nowych nasadzeń zieleni i elementów małej infrastruktury.

Spór o koncepcję w Starej Wsi
W ramach jednego dofinansowania zagospodarowany będzie również teren w Starej Wsi. Na początku ma tam powstać parking oraz pumptrack. O tym na stronie facebookowej poinformował mieszkańców wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński. – Poprawiona według uwag i sugestii mieszkańców koncepcja zagospodarowania działki rekreacyjnej w Starej Wsi „ujrzała światło dzienne” – napisał wójt.

Jednak nie wszyscy internauci zgodzili się z kwestią, że zostały wprowadzone poprawki do koncepcji wedle uwag mieszkańców Starej Wsi. – W związku z tym, że ustalenia dokonane na konsultacjach 20.11.2018 z Dariuszem Zwolińskim w sprawie placu rekreacji w Starej Wsi nie do końca zostały wzięte pod uwagę przez UG, przesyłam propozycję obrazkową, wykonaną na podstawie właśnie tego co wtedy zostało wspólnie ustalone. Zaznaczę, że spotkanie odbyło się po ostatecznym terminie spływania wniosków do UG w sprawie tego terenu – odpowiedziała na wpis Magdalena.

Głównie spór dotyczy układu miejsc parkingowych, ich zbyt dużej liczby oraz drogi wprowadzonej na teren rekreacyjny (mieszkańcy nie chcieli aby samochody poruszały się po placu rekreacyjnym). Cały facebookowym wpis publikujemy poniżej:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.