Tereny przy zbiorniku retencyjnym w Michałowicach wypięknieją

Michałowice

Gmina Michałowice szuka wykonawcy, który zrealizuje projekt zagospodarowania terenu wokół zbiornika retencyjnego w Michałowicach Osiedlu.

Do zbiornika retencyjnego w Michałowicach Osiedlu można dojechać ścieżką rowerową od południowej strony lub od strony ul. Topolowej. Cały teren jest nieuporządkowany, mimo to chętnie odwiedzany przez mieszkańców Michałowic i okolicznych miejscowości. Niebawem ma się to zmienić. Gmina Michałowice ogłosiła przetarg na realizację projektu zagospodarowania terenu.

Na te prace wykonawca będzie miał 24 miesiące. W tym czasie obszar ten ma zmienić się w kolejne miejsce, gdzie będzie można spędzić czas na świeżym powietrzu. Co zaplanowano?

Pojawią się nowe ścieżki, które będą miały utwardzenie mineralne, a także ścieżki z desek modrzewiowych. W planach jest także montaż elementów małej architektury – ławek koszy na śmieci, latarni czy stojaków na rowery. Wybudowane będą też altany, rzeźby wiklinowe (żurawie, dziki, zające i lis), a także rzeźby z kamienia (jeleń, sarna i łabędź). Pojawią się też instalacje, jak np. lupa, dzwonki, żaglówka, liczydło, bębny czy nasłuch. Zaprojektowano też tunel wiklinowy, słupki do gry w siatkówkę, hotel dla owadów. Przenośna toaleta będzie osłonięta trejażem. Zieleń zostanie uzupełniona o nowe nasadzenia.

Termin składania ofert – 26 lutego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Tereny przy zbiorniku retencyjnym w Michałowicach wypięknieją”

  1. Anonim pisze:

    A kiedy teren od strony południowej zalewu Komorowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły