Teren przy świetlicy w Kozerkach pozostanie na razie bez zmian

Grodzisk Maz.

Niedawno informowaliśmy Was o planach zagospodarowania terenu przy świetlicy wiejskiej w Kozerkach. Wygląda na to, że projekt ten trzeba będzie odłożyć – przetarg na wykonawcę został unieważniony.

Przypomnijmy: do zagospodarowania jest ponad 1,2 tys. mkw terenu. Co zaplanowano? Nową nawierzchnię z kostki betonowej i nawierzchnię bezpieczną. Pojawią się także urządzenia zabawowe, elementy małej architektury, a także nowy trawnik i nasadzenia.

W planach jest altana ogrodowa, grill z paleniskiem, ławki i kosze na śmieci. Wydzielona zostanie strefa siłowni plenerowej, gdzie będzie można poćwiczyć m. in. na orbitreku, czy biegaczu. Pomyślano też o najmłodszych – wygospodarowano dla nich plac zabaw z huśtawkami, ścianką wspinaczkową, zjeżdżalniami, drabinkami i piaskownicą z zakopanym szkieletem. Wybudowane będzie też boisko. Do zadań wykonawcy będzie także wykonanie nowych nasadzeń, rabat oraz wysianie i regeneracja istniejącego trawnika.

Budżet, jaki gmina Grodzisk Mazowiecki chciała przeznaczyć na tę inwestycję wynosił ponad 138 tys. zł. Niestety, projekt będzie trzeba odłożyć w czasie, ponieważ postępowanie zostało unieważnione. Do przetargu nie przystąpił żaden oferent.

O dalszych planach dotyczących realizacji tego projektu będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.