Teren przy świetlicy w Kozerkach będzie zagospodarowany

Grodzisk Maz.

Już niebawem teren przy świetlicy wiejskiej w Kozerkach zostanie zagospodarowany. Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiło przetarg na wykonawcę tego zadania.

Teren zostanie zagospodarowany w ramach zadania „Podniesienie atrakcyjności turystycznej na obszarze LSR poprzez zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w gminie Grodzisk Mazowiecki w miejscowości Kozerki”. Projekt będzie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rolnego.

Do zagospodarowania jest ponad 1,2 tys. mkw terenu. Co zaplanowano? Nowa nawierzchnia z kostki betonowej i nawierzchnia bezpieczna. Pojawią się także urządzenia zabawowe, elementy małej architektury, a także nowy trawnik i nasadzenia.

Wybudowana będzie altana ogrodowa, pojawią się grill z paleniskiem, ławki i kosze na śmieci. Wydzielona zostanie strefa siłowni plenerowej, gdzie będzie można poćwiczyć m. in. na orbitreku, czy biegaczu. Pomyślano też o najmłodszych – wygospodarowano dla nich plac zabaw z huśtawkami, ścianką wspinaczkową, zjeżdżalniami, drabinkami i piaskownicą z zakopanym szkieletem. Wybudowane będzie też boisko. Do zadań wykonawcy będzie także wykonanie nowych nasadzeń, rabat oraz wysianie i regeneracja istniejącego trawnika.

Na realizację zadania wykonawca będzie miał 75 dni od dnia podpisania umowy. Urząd Gminy Grodzisk Mazowiecki na oferty czeka do 9 września.

O dalszych krokach w tej sprawie będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.