Teqball pojawi się w Parku Anielin

Pruszków

Kolejne projekty są realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego zaplanowanego na ten rok w Pruszkowie. W Parku Anielin pojawią się stoły do teqballa.

Teqball to stosunkowo młoda, ale dość modna gra. Polega na odbijaniu piłki nogami, tułowiem, głową – jak w piłce nożnej – by trafiła na część stołu przeciwnika – jak w tenisie stołowym. Sport powstał na Węgrzech w 2014 roku i szybko stał się hitem.

W Pruszkowie takie stoły są np. w okolicy toru kolarskiego i Parku Mazowsze. W tegorocznej edycji BO strefa teqball powstanie w Parku Anielin. Kolejne dwa stoły pojawią się w pobliżu siłowni plenerowej i górki.

Zanim jednak będzie można skorzystać ze stołów, miasto musi wyłonić wykonawcę, który je tam wybuduje i udokumentuje ich powstanie. W związku z tym Urząd Miasta Pruszkowa opublikował zapytanie ofertowe w tej sprawie. Na zgłoszenia magistrat czeka do 24 marca. Czas na montaż stołu i przygotowanie dokumentacji przewidziano do końca listopada tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Teqball pojawi się w Parku Anielin”

  1. Gienek pisze:

    Proponuje nastepnym razem tor do wyścigów karaluchów z trybuną, przydatność dla społeczności Pruszkowa podobna. Sprzedawca specjalistycznych stołów musi sie bardzo cieszyć. Gratuluje wyboru!

  2. Padel pisze:

    Fajnie gdyby kort do Padla się pojawil. Padel to najszybciej rozwijający się sport na świecie!

  3. Serwisa pisze:

    Kto promuje tą mega mało popularną dyscyplinę? Nie lepiej solidny stół outdoor do ping ponga? Ale nie takie syfiaste jak na Glinkach tylko coś co odbija piłkę i nie gnije.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły