Na dwa dni Pruszków stał się stolicą tańca. Wszystko za sprawą największego turnieju tanecznego w Polsce – Top Dance Open organizowanego przez UKS Top Dance.

Weekend 22-23 października był prawdziwym tanecznym świętem w Pruszkowie. Aż 700 zawodników z 85 klubów z ośmiu europejskich krajów stanęło w Pruszkowie do tanecznej rywalizacji. Widzowie mogli podziwiać zmagania par w stylach tanecznych standardowym i latynoamerykańskim. Dodatkowo w tych dniach odbyły się również Mistrzostwa Polski w klasach tanecznych B i A Federacji Tańca Sportowego.

Jednak nim o wynikach trzeba wspomnieć o dwóch aspektach. Ci z Was, którzy w weekend odwiedzili halę Znicz wiedzą, że turniej taneczny to niesamowite widowisko. Przepiękne kolorowe kreacje, misternie upięte fryzury i wyraziste makijaże zapadają w pamięć. Nie inaczej było w tym roku. Nawet najmłodsi uczestnicy na turniej przygotowują się bardzo profesjonalnie. Aspekt wizualny również w tańcu jest bardzo ważny.

Jednak nie tak jak sam taniec. A warto podkreślić, że taniec podobnie jak piłka nożna czy tenis to sport. I to bardzo wymagający. Uczestnicy turnieju UKS Top Dance w „nogach” mają wiele przetańczonych godzin. Taniec, podobnie jak inne dyscypliny wymaga ciężkich treningów i poświęceń. Te jednak szybko się „zwracają” właśnie w trakcie zawodów tanecznych.

UKS Top Dance turniej taneczny w Pruszkowie organizuje co roku. I to z coraz większym rozmachem. Nie inaczej było w tym roku. O wysokiej jakości świadczy ogromna liczba uczestników. Warto jednak pamiętać, że za sukcesem tej tanecznej imprezy stoją ludzie. — Pragniemy podziękować wszystkim klubom, trenerom którzy wsparli to wydarzenie. Wszystkim tancerzom którzy wzięli udział w turnieju. Ogromne podziękowania dla naszych patronów , sponsorów i partnerów imprezy. Dziękujemy całej obsłudze turnieju, sędziom skrutinerom, opiece medycznej, DJ, prowadzącym i wszystkim wspaniałym ludziom którzy pomogli w realizacji tego Międzynarodowego Festiwalu. Miesiąc ciężkiej pracy ale możemy dumnie stwierdzić że było warto! Skala turnieju – jak za dawnych czasów. Przeżyliśmy prawdziwe emocje i już nie możemy doczekać się Top Dance Open 2023! – podkreślają organizatorzy z UKS Top Dance.

Warto również zaznaczyć, że sam klub taneczny UKS Top Dance do udziału w turnieju wystawił reprezentacje aż 90 tancerzy! Na ogromne uznanie zasługują i zawodnicy i ich trenerzy, bowiem z sześciu kategorii Mistrzostw Polski w aż czterech zwyciężyli zawodnicy reprezentujący barwy UKS Top Dance. W piątej kategorii zabrakło niewiele bowiem kolejni tancerze UKS Top Dance zakończyli rywalizację na 2 miejscu.

Natomiast w międzynarodowej konkurencji pod egidą Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF) oraz Europejskiej Federacji Tańca Sportowego (DSE) 3 pary klubu UKS Top Dance awansowały do finału i wywalczyły miejsca medalowe!

Patronami Honorowymi turnieju są Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza oraz Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch. Turniej jest dofinansowany ze środków ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, ze środków z budżetu Gminy Miasto Pruszków oraz przy wsparciu Fundacji ARP.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.