Szukają wykonawcy plenerowych bibliotek

Brwinów

Władze gminy Brwinów po raz kolejny szukają firmy, która zajmie się budową plenerowych bibliotek. W ośmiu lokalizacjach pojawią się książkomaty, co więcej przewidziano również stworzenie altanki, która będzie idealnym miejscem do czytelniczych spotkań.

Na terenie gminy Brwinów w ramach projektu „Biblioteka w Plenerze” ma pojawić się czytelnicza altana przy fili biblioteki w Otrębusach. Ma to być, gdzie przez cały rok będą mogły odbywać się wydarzenia dla mieszkańców. W tym ciekawe spotkania z autorami książek. Miejsce to ma być głównie wykorzystywane w letnich miesiącach.

Dodatkowo na terenie gminy powstanie aż osiem książkomatów, czyli miejsc w których mieszkańcy będą mogli wymieniać się książkami. Na jakich zasadach ma się odbywać wymiana? Ktoś zostawia książkę, ktoś inny ją zabiera do przeczytania. Jeśli ma też jakiś tytuł, który chce „oddać w świat” może w zamian zostawić książkę. Nie będzie tu jednak konieczności rejestrowania faktu „pożyczenia” książki.

Książkomaty, pełniące rolę plenerowych biblioteczek, będą mieć formę szafek-stojaków z zamykanymi półkami w kształcie pszczelich plastrów miodu z dodatkowo nadrukowanymi logotypami m.in. biblioteki. Ich wygląd nawiązuje do historii brwinowskiego Pszczelina, jego historii oraz lokalnych tradycji pszczelarskich. Dodatkowo plenerowe biblioteczki staną się miejscem udostępniania informacji o bibliotece (ulotki z godzinami otwarcia, planowanymi zajęciami, wydarzeniami kulturalnymi w tym czytelniczymi w terenie itp.

Na terenie Brwinowa książkomaty pojawią się w trzech lokalizacjach:
– ul Grodziska 3, nieopodal placu zabaw,
– ul. Rynek, w parku miejskim,
– ul. Sochaczewska, wewnątrz osiedla przy ul. Sochaczewskiej w pobliżu budynków z nr. 8–8C.

A na terenie sołectw w pięciu miejscach:
– w Żółwinie przy ul. Szkolnej 56, naprzeciwko Szkoły Podstawowej im. 11 listopada,
– w Owczarni przy ul. Cyprysowej 4, na terenie świetlicy „Owca”,
– w Otrębusach przy ul. Natalińskiej w pobliżu Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego,
– w Kaniach przy ul. Piłsudskiego,
– w Domaniewie przy ul. Małego Księcia 14, na terenie przy świetlicy w Domaniewie „Galerii wiejskiej nad Łąkami”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.