Szukają firmy, która zamontuje „zielone wiaty”

Brwinów

Władze gminy Brwinów ogłosiły kolejny przetarg na montaż „zielonych wiat” na przystankach autobusowych. Oferty w poprzednim postępowaniu okazały się zbyt wysokie.

Brwinów „polubił” ekologiczne zielone wiaty przystankowe. Do tej pory na terenie gminy pojawiło się osiem takich konstrukcji. Zostały ustawione w 2020 r. i dziś znajdująca się na nich roślinność prezentuje się okazale.

Władze Brwinowa zdecydowały się na zwiększenie liczby eko przystanków. Dzięki dotacji uzyskanej z programu „Mazowsze dla klimatu 2022” jeszcze w tym roku „zielone przystanki” pojawią się w pięciu nowych lokalizacjach.

Gmina wznowiła poszukiwania firmy, która zajmie się montażem ekologicznych wiat. Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ oferty okazały się zbyt wysokie. Teraz postępowanie zostało ogłoszone po raz drugi.

A gdzie pojawią się nowe zielone wiaty?
– Brwinów, ul. Biskupicka przy supermarkecie „Dino” (dw 720),
– Koszajec, Koszajec 15,
– Krosna Wieś, ul. Józefowska 5,
– Owczarnia, ul. Książenicka (vis a vis ul. Małej),
– Brwinów, ul. Pszczelińska 99L przy osiedlu mieszkaniowym (dw 720)

— Nowe wiaty uprzyjemnią czas oczekiwania pasażerów na autobusy oraz urozmaicą uliczną przestrzeń. Znajdujące się w górnej części wiaty rośliny (dach) będą wytrzymałe na warunki atmosferyczne, a te porastające ściany wspierane na systemach linowych, latem będą zacieniały przystanki – podkreślają brwinowscy urzędnicy.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 63 dni na ustawienie „zielonych wiat” we wskazanych lokalizacjach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Szukają firmy, która zamontuje „zielone wiaty””

 1. Kolo pisze:

  Świetnie !
  A jak często będą myte szyby tych przystanków i czy w ogóle jest przewidziane, że infrastrukturę trzeba utrzymywać na bieżąco ?

 2. Dfgg pisze:

  Po co wycinać jedyny las w okolicy las i budować paszkowiankę na horrendalnie drogich terenach skoro skoro 15 minut jazdy samochodem dalej w Żyrardowie będzie przechodzić obwodnica Aglomeracyjna która rozładuje dokładnie ten sam ruch?

 3. Gość pisze:

  Nie dla wycinku lasu Komorowskiego pod Paszkowiankę Panie Kosiński!!!

 4. Krytyk pisze:

  Te wiaty są beż sensu. Drogie, a rośliny usychają w donicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły