„Sztuka dla oceanów” w pruszkowskim LO

Grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie stworzyła niesamowite „oceaniczne murale”. Gdzie? Na szkolnych korytarzach!

Mimo natłoku zajęć dodatkowych. Mimo zbliżających się sprawdzianów i kartkówek. W wolnym czasie grupa licealistów z LO im. Tomasza Zana w Pruszkowie postanowiła ozdobić szkolne mury. Ale spokojnie nie chodzi tu o nieprzemyślane bazgroły, a piękne kolorowe murale, które za zgodą dyrekcji i w szczytnym celu, ozdobiły szkolne korytarze.

Projekt „Sztuka dla oceanów” skupia się na kwestii ich zanieczyszczenia. Jego celem jest edukować i uświadamiać coraz więcej ludzi o tym problemie. Jednym z elementów projektu jest kilka murali, które powstały wewnątrz szkoły. Ścienne malunki pokazują piękno oceanów bez żadnych zanieczyszczeń. Murale są już gotowe, a proces ich powstawania możecie zobaczyć na platformie Tik-Tok.

@sztuka.dla.oceanow

Projekt „Sztuka dla oceanów” powstał w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.