SYLWESTER 2009

Region

Na świeżym powietrzu, w restauracji, luksusowym hotelu, a może w górachlub za granicą? Noc sylwestrowa wieńcząca stary i rozpoczynająca nowy rok jest szczególna, dlatego też większość z nas chciałaby ją spędzić inaczej niż zwykle. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników propozycje, w jaki sposób - mniej lub bardziej hucznie - ale zawsze ciekawie, można powitać nowy - 2010 rok.

Dużym zainteresowaniem cieszą się imprezy masowe. I w tym roku mieszkańcy powiatów: pruszkowskiego i okolicznych będą mogli powitać nowy rok na świeżym powietrzu. W Pruszkowie, tradycyjnie od trzech lat, zabawa sylwestrowa organizowana jest na placu Jana Pawła II. Tak będzie również w tym roku. Impreza rozpocznie się około godziny 22. W jej trakcie będzie można potańczyć przy muzyce rozrywkowej, a o północy na niebie rozbłyśnie deszcz sztucznych ogni.

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego będą mogli powitać Nowy Rok na placu przed Centrum Kultury przy ulicy Spółdzielczej 9. Również tutaj planowana jest emisja muzyki tanecznej oraz pokaz fajerwerków. Dla chętnych przewidziana jest możliwość zakupu dań z grilla.

Na masową zabawę noworoczną nie mogą liczyć w tym roku mieszkańcy: Nadarzyna, Michałowic, Podkowy Leśnej, Brwinowa, Ożarowa Mazowieckiego i Piastowa. Za to w Milanówku, przy skwerze Ossendowskiego położonym u zbiegu ulic: Krakowskiej i T. Kościuszki, tuż przy stacji PKP, będzie można nie tylko potańczyć przy muzyce oraz obejrzeć pokaz sztucznych ogni, ale również o północy wypić lampkę szampana, którą władze miasta zapewniają dla każdego z przybyłych. Lampkę szampana, cukierki i pokaz fajerwerków przy dźwiękach zespołu grającego „na żywo” zapewniają także władze Błonia.

Kto ma ochotę powitać Nowy Rok w większym gronie może wybrać się do Warszawy. Na placu Konstytucji planowana jest impreza pod hasłem „Zakochaj się w Warszawie – Sylwestrowa Moc Przebojów”. Wśród artystów, którzy zapowiedzieli swój udział są między innymi: Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Urszula, Andrzej Piaseczny, Łukasz Zagrobelny, Stachursky i zespoły: Lady Pank, Bajm, Szwagierkolaska oraz artyści zagraniczni: Shaun Baker, Katerina czy Bad Boys Blue. Występy artystów mają nawiązywać do twórczości zmarłego w tym roku Michaela Jacksona. Imprezę poprowadzą: Krzysztof Ibisz, Mariusz Kałamaga, Maciej Rock, Maciej Dowbor, Tatiana Okupnik i Agnieszka Popielewicz.

Kto woli tę wyjątkową noc spędzić w lokalu może udać się na jedną z licznie organizowanych zabaw w Ośrodkach Kultury lub remizach strażackich. Jednak większość z nich to imprezy płatne. Tak jest na przykład w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” w Pruszkowie przy ulicy Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej oraz remizach strażackich w Piastowie i Brwinowie. W niektórych z nich (na przykład w „Kamyku”) nie ma już wolnych miejsc, więc chętnym do zabawy w lokalu pozostaje skorzystanie z propozycji przygotowanych w restauracjach, hotelach, czy salach weselnych. Na to jednak potrzeba niemałych funduszy. Zarówno atrakcje, jak i ceny związane ze spędzeniem nocy sylwestrowej są bardzo zróżnicowane. Hotel Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim proponuje bal sylwestrowy przy muzyce zespołów występujących „na żywo”, swój koncert zapowiedziała również gwiazda wieczoru, czarnoskóra piosenkarka o pięknym głosie – Gwendolyn Bradley. Organizatorzy balu zapewniają transport spod Pałacu Kultury i Nauki. Koszt zabawy wynosi od 320 do 360 złotych za osobę, przy czym w cenę wliczony jest open bar czyli alkohol: wina wódki, zimne napoje – bez ograniczeń. W zeszłym roku w balu sylwestrowym hotelu Mazurskas uczestniczyło około 700 osób, dla chętnych są jeszcze wolne miejsca.

Zabawę za nieco niższą cenę proponuje Dom weselny Tango w Raszynie – Rybiu przy ulicy Sienkiewicza 12. Za 500 złotych od pary będzie można spróbować gorących dań kuchni polskiej: między innymi pieczonego dzika podanego w całości. W cenę wliczona jest również półlitrowa butelka wódki, szampan i słodycze. Podczas zabawy planowane są liczne konkursy, między innymi wybór króla i królowej balu. Impreza rozpocznie się o godz. 20.00, są jeszcze wolne miejsca. Podobną ofertę ma również restauracja Zielony Lew z Ursusa. Za 600 złotych od pary będzie można spróbować trzech dań gorących, dostępne będą również przystawki i sałatki, każdy z gości zostanie przywitany grzanym winem. Za udział w konkursach przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Ciekawą ofertę spędzenia sylwestrowej nocy zapewnia także restauracja Elita z Otrębus. Tutaj zabawę poprowadzi duet: prezenter i wodzirej, przewidziany jest również pokaz przygotowywania sushi. Personel lokalu zapewnia zimne i gorące napoje bez ograniczeń, sylwestrowe słodkości oraz półlitrową butelkę wódki na dwie osoby i wino musujące. Impreza potrwa od godziny 20.00 do 4.00 rano. Koszt wynosi 500 złotych za dwie osoby.

Kto nie ma ochoty spędzić tej wyjątkowej nocy w swoim miejscu zamieszkania może udać się w podróż. Dużym powodzeniem cieszą się wyjazdy do Egiptu. Biuro podróży Neckermann proponuje tygodniowy pobyt od 25 grudnia do 2 stycznia za około 3200 złotych, w tę cenę wliczona jest kolacja sylwestrowa. Kto woli bardziej aktywny wypoczynek, na przykład na nartach, może wyjechać do Austrii lub Włoch. Koszt takiego wyjazdu wynosi od 1500 do 2000 złotych. W cenę wliczone jest zakwaterowanie, dwa posiłki i kolacja sylwestrowa, dojazd własny. – Ale trzeba się spieszyć z decyzją, bo miejsc jest coraz mniej – zaznacza Marcin Sokołowski, przedstawiciel biura Neckermann w Jankach.

Szeroką ofertę wyjazdów sylwestrowych proponuje również pruszkowskie biuro podróży Verontravel. – Posiadamy w swojej ofercie zarówno wyjazdy do miejsc egzotycznych: Egiptu, na Wyspy Kanaryjskie, Dominikanę, proponujemy także aktywny wypoczynek zimowy we Włoszech, Austrii, Szwajcarii. Dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród młodzieży cieszą się wyjazdy do stolic europejskich, gdzie uczestnicy mogą połączyć zwiedzania miasta z sylwestrową imprezą. Zostało jeszcze trochę wolnych miejsc, serdecznie zapraszamy – mówi Bartosz Łuczyński, przedstawiciel biura.

Wyruszając w sylwestrową podróż zagraniczną, na bal, prywatkę czy do centrum miasta nie zapomnijmy o doborowym towarzystwie i dobrym nastroju. A wtedy sylwestrową zabawę będziemy wspominać przez cały następny rokk”>qh88

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy