Szpital Zachodni ze świetnym wynikiem finansowym

Grodzisk Maz.

Większość szpitali, zwłaszcza tych powiatowych, boryka się z problemami finansowymi. Tymczasem w Grodzisku Mazowieckim Szpital Zachodni zamknął miniony rok „na plusie” i to bardzo dużym.

Szpital Zachodni rok 2023 zakończył z bardzo korzystnym wynikiem finansowym. Mowa tu o kwocie 12,5 mln zł zysku! Warto jednak zaznaczyć, że tak dobry wynik to efekt kilku czynników. – Ktoś by zapytał, jak to się w ogóle mogło wydarzyć. A no mogło, dlatego że przez ostatnie lata, szczególnie w okresie pandemii, Szpital Zachodni nie zamknął się przed pacjentami z innymi chorobami jak COVID i dzięki temu wypracowaliśmy bardzo duży przychód. Ten dług publiczny głównie myśmy odpracowywali, a więc te szpitale, które rzeczywiście chciały przyjmować i nie obawiały się tego COVID-u aż tak bardzo, to zaprocentowało – mówiła Krystyna Płukis, dyrektor Szpitala Zachodniego w rozmowie z Radiem Bogoria. – Rzecz jasna, drugim takim elementem jest praca tutaj całego zespołu pielęgniarsko-lekarskiego i nie tylko, który wzmógł pracę zabiegową, a więc ta wielkość operacji, którą robimy, liczby są bardzo wysokie, to też przysporzyło wielu przychodów. Ogromne nadwykonania w związku z tym, no i dobra wola i chyba lepsza sytuacja Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa, którzy zdecydowali, że za te nadwykonania zapłacą. To wszystko spowodowało, że Szpital Zachodni w 2023 roku zamknął wynik finansowy dodatnio taką właśnie kwotą 12,5 miliona. – dodała.

Warto podkreślić, że pieniądze z nadwyżki władze szpitala będą mogły przeznaczyć m.in. na remonty. Placówka ma już swoje lata, więc lista prac remontowych, które wypadałoby wykonać, jest dość długa.

Co ciekawe mimo dobrego wyniku finansowego władze grodziskiego szpitala nadal szukają… oszczędności! Szpital korzysta m.in. z farmy fotowoltaicznej, która znajduje się nad parkingiem sąsiadującego z placówką starostwa powiatowego.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Szpital Zachodni ze świetnym wynikiem finansowym”

  1. ToTylkoJa pisze:

    SOR w szpitalu to koszmar, zostałem kaleką po wizycie na SOR-e. Czy w sali zabiegów na SOR-e są kamery?

  2. Dr.Hackenbush pisze:

    Gdyby jeszcze z wynikiem szła w parze jakość świadczonych usług byłoby idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły