Szkoły w naszym regionie będą miały nowe komputery

Region

Dzięki dotacjom z samorządu województwa mazowieckiego dzieci i młodzież z okolicznych szkół niebawem będą mogły korzystać z nowego sprzętu komputerowego.

Aż 18 szkół z regionu warszawskiego zachodniego otrzyma pieniądze na wyposażenie szkolnych pracowni w nowy sprzęt komputerowy. Chodzi tu m.in. o zestawy komputerowe, laptopy, tablety, urządzenia wielofunkcyjne, projektory multimedialne, monitory interaktywne, oprogramowanie edukacyjne 3D oparte na interaktywnych rozwiązaniach, e-podręczniki do nauki języka angielskiego dla wybranej klasy z danej szkoły oraz licencje programu do nauki gry w szachy.

Pieniądze pochodzą z unijnego projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego – „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”. Projekt realizowany jest w formule partnerskiej.

W tym roku dołączyło do niego wspomnianych 18 szkół z regionu warszawskiego zachodniego. Placówki otrzymały dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania umożliwiającego naukę zdalną. W sumie to aż ok. 2,6 mln zł wsparcia. Na liście placówek które otrzymały dodatkowe pieniądze znalazły się również szkoły z naszego regionu.

Sprawdźcie, w których placówkach pojawi się nowy sprzęt:
Gmina Baranów – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kaskach – 130 tys. zł,
Gmina Brwinów – Szkoła podstawowa nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie – 130 tys. zł.
Gmina Michałowice – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Michałowicach – 130 tys. zł.
Gmina Nadarzyn – Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Nadarzynie – 130 tys. zł.
Gmina Raszyn – Szkoła Podstawowa im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Ładach – 130 tys. zł.
Gmina Żabia Wola – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie – 130 tys. zł..
Miasto Piastów – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego z Oddziałami Integracyjnymi – 130 tys. zł .
Gmina Miasto Pruszków – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie – 130 tys. zł.
Powiat Pruszkowski – Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie – 130 tys. zł.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.