Szkolenie z obsługi defibrylatora AED

Pruszków

W Pruszkowie odbędą się otwarte szkolenia z obsługi Automatycznego Defibrylatora AED. Organizatorem jest Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska.

W miejscach publicznych pojawia się coraz więcej defibrylatorów AED, które poprzez wyzwolenie impulsu elektrycznego może przywrócić prawidłową akcję serca i tym samym uratować życie. Mimo że jest to sprzęt całkowicie zautomatyzowany, przeznaczony dla niespecjalistów, wiele osób obawia się, że w razie zagrożenia nie potrafiłoby się nim posłużyć.

Dla nich i innych z pomocą przychodzi Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska, które w ramach tzw. „małego grantu” organizuje bezpłatne szkolenie z zakresu obsługi Automatycznego Defibrylatora AED.

Szkolenie odbędzie się 27 listopada, oraz 4 i 8 grudnia w godz. 17.00-21.00. Miejsce szkoleń to Przystanek Pruszków przy ul. Sienkiewicza 2 (budynek dworca PKP).

– Warto podkreślić, że szkolenia będą przeprowadzane przez doświadczonych instruktorów z Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska, którzy posiadają szeroką wiedzę i doświadczenie w dziedzinie pierwszej pomocy oraz obsługi Automatycznego Defibrylatora AED. Biorąc udział w tych szkoleniach, uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się nie tylko korzystania z defibrylatora, ale także zyskać wiedzę na temat reanimacji, udzielania pomocy przedmedycznej oraz innych kluczowych umiejętności niezbędnych w przypadku nagłych sytuacji – podkreślają pruszkowscy urzędnicy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.