Szkoła w Szczęsnem ugości uczniów z ZS1

Grodzisk Maz.

Zespół Szkół Nr 1 w Grodzisku Mazowieckim stanie przed wyzwaniem organizacyjnym w nadchodzącym roku szkolnym. W wyniku pożaru dachu i poddasza, do którego doszło 13 maja, część sal dydaktycznych nie nadaje się do użytku.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Tomasz Krupski oraz starosta grodziski Marek Wieżbicki poinformowali we wspólnym komunikacie, że część zajęć dydaktycznych dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 (ZS1) zostanie przeniesiona do Szkoły Podstawowej w Szczęsnem. Od 1 września 2024 r. do 31 sierpnia 2025 r. gmina Grodzisk Mazowiecki udostępni pomieszczenia na II piętrze budynku w SP w Szczęsnem na potrzeby ZS1.

Pomimo przeniesienia części zajęć, znaczna część lekcji będzie nadal odbywać się w budynku ZS1 przy ul. Żwirki i Wigury. Burmistrz Krupski i starosta Wieżbicki zapewnili, że harmonogram zajęć dla uczniów ZS1 nie będzie kolidować z zajęciami szkoły podstawowej. Planowana organizacja zajęć zarówno dla podstawówki, jak i przedszkola w Szczęsnem pozostanie bez zmian.

Pożar, który zniszczył część budynku ZS1, wymusił na władzach lokalnych szybkie znalezienie alternatywnej lokalizacji dla uczniów. Decyzja o użyczeniu pomieszczeń w SP w Szczęsnem pozwoli na kontynuowanie edukacji bez większych zakłóceń.

Przeniesienie części zajęć dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Szczęsnem jest rozwiązaniem tymczasowym, ale niezbędnym, aby zapewnić ciągłość nauczania dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Grodzisku Mazowieckim. Współpraca władz lokalnych i sprawna organizacja pozwolą uczniom na dalsze kształcenie w bezpiecznych warunkach.

Trwają również prace związane z przygotowaniem dogodnego transportu dla uczniów ZS1, którzy będą mieli zajęcia w szkole w Szczęsnem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.