Szkoła w Otrębusach będzie miała nową halę

Brwinów

Władze Brwinowa szukają firmy, która zajmie się zaprojektowaniem i budową nowej hali przy szkole podstawowej w Otrębusach. Jeśli uda się znaleźć wykonawcę prac, to obiekt ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Obecnie do Szkoły podstawowej w Otrębusach uczęszcza niespełna 600 uczniów klas 0-8. W budynku znajduje się tylko jedna mała sala gimnastyczna o wymiarach 12 x 18 m, która zapewnia przestrzeń do prowadzenia zajęć sportowych w ograniczonym zakresie. Znajdujące się przy szkole niewielkie boisko pokryte sztuczną trawą nie jest zadaszone i w związku z tym możliwe do wykorzystania tylko w miesiącach ciepłych oraz tylko przy sprzyjającej pogodzie. W pozostałym czasie większość zajęć sportowych odbywa się na korytarzach szkolnych, co uniemożliwia realizację podstawy programowej w pełnym zakresie.

W ramach inwestycji planowana jest budowa hali sportowej i towarzyszącego jej zaplecza sanitarno-szatniowego oraz krótkiego łącznika łączącego te dwa elementy.  Obiekty będą przyłączone do instalacji zewnętrznych – wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, gazowej i energetycznej.

Hala będzie stanowić zadaszenie dla wielofunkcyjnego boiska o wymiarach 20 x 40 m. Ponadto w hali będzie funkcjonować mobilna strzelnica laserowa na min. 4 stanowiska strzeleckie. Instalacje będą możliwe do rozkładania i instalowania na samej hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich. Przewiduje się, że elementy konstrukcji urządzeń do siatkówki i piłki ręcznej również będą demontowane. W hali znajdzie się mobilna scena, rozkładana na wykładzinie ochronnej, umożliwiająca organizację wydarzeń związanych ze sportem i rekreacją. Wzdłuż dłuższego boku hali są przewidziane rozsuwane żaluzje umożliwiające przewietrzanie hali w sposób naturalny, zabezpieczone piłkochwytami.

Wykonawca wybrany w przetargu będzie odpowiedzialny nie tylko za budowę ale również za zaprojektowanie hali. Jeśli przetarg uda się pomyślnie rozstrzygnąć to hala ma być gotowa jeszcze w tym roku, a dokładnie do 15 grudnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.