Szkoła pnie się w górę. Będą utrudnienia

Pruszków

Rozbudowa szkoły podstawowej nr 3 w Pruszkowie wchodzi w kolejny etap. Niebawem rozpocznie się montaż modułów, co oznacza utrudnienia dla… kierowców.

Prace na terenie szkoły wchodzą w kolejny etap. Chodzi tu dokładnie o rozpoczęcie montażu modułów. Jednak nim to nastąpi trzeba je dostarczyć na miejsce. I to właśnie transport potrzebnych do rozbudowy modułów będzie powodował utrudnienia dla kierowców i mieszańców. – Od 25 sierpnia będą występować utrudnienia w ruchu w ul. Kubusia Puchatka w związku z dostawą, rozładunkiem i montażem ponadgabarytowych prefabrykowanych elementów budynku Szkoły Podstawowej nr 3 – informuje pruszkowski magistrat. – Transport i montaż modułów będzie odbywał się w godzinach – ok. 0.00-10.00 od ul. Kubusia Puchatka. W związku z rozładunkiem część ulicy będzie zajęta od 25 sierpnia do 31 sierpnia włącznie – czytamy w komunikacie

Przypomnijmy. Szkoła zostanie rozbudowana o jedną kondygnację nad częścią dydaktyczną. Powstanie też nowa część budynku z głównym wejściem od strony ul. Kubusia Puchatka. W ten sposób szkoła zyska 12 nowych sal lekcyjnych, cztery pokoje pracy indywidualnej, bibliotekę, stołówkę w zapleczem kuchennym oraz nowe szatnie i pomieszczenia administracyjne. Tym samym znacznie poprawi się komfort nauki. Nowe sale pozwolą na zmniejszenie „zmianowości” pracy szkoły. Dziś z uwagi na ścisk konieczne jest prowadzenie nauki w trybie zmianowym. Obiekt zostanie również w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nie tylko szkoła przejdzie metamorfozę. Zmieni się również teren wokół szkoły. Powstanie tu nowy plac zabaw dla uczniów „zerówek” i przebudowane zostanie wewnętrzne patio. Przewidziano również nowe nasadzenia zieleni oraz wymianę części ogrodzenia.

Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2024 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Szkoła pnie się w górę. Będą utrudnienia”

 1. Michał. pisze:

  Albo jest to robione bez jakiejkolwiek organizacji ruchu, albo nikt jej nie wprowadził w życie. W Alei Wojska Polskiego nie ma z żadnej strony zakazów skrętu w Kubusia Puchatka i skręcający odbija się od zastawy ze znakiem zakazu ruchu.

 2. dsad pisze:

  może ktoś wyjaśnić z czego wynika zmianowość szkoły? Jak chodziłem tam ponad 20 lat temu, gdzie był bardzo duży wyż demograficzny dzieci nikt nie myślał o żadnej zmianowości, lekcje odbywały się normalnie, a szkoła była tych samych rozmiarów

  Teraz od kilku lat mamy mega niż demograficzny, dzieci się praktycznie nie rodzą i nagle jest problem z miejscem? wtf?

  • przecz z komuną w dowolnym kolorze pisze:

   musi być źle aby jakiś nowo wybrany mesjasz z dowolnej partii dokonał cudu i uzdrowił nas od kłopotów . nie ważne z jakiej partii będzie bo to jedna stajnia z czasów dawnej unii wolności .
   a do budowniczych – to poproszę o zakątki w budynkach aby młodzież nie chowała się po klatkach okolicznych bloków z fajkami .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły