Szefie, pobiegnij dla mieszkanki Brwinowa! Poland Business Run dla Agnieszki Dawidziuk.

Brwinów

Poland Business Run to charytatywny bieg dla pracowników, managerów, kadry zarządzającej i właścicieli firm. Poprzez udział w tych zawodach, uczestnicy będą mogli pomóc potrzebującym. Jedną z beneficjentek programu jest Agnieszka Dawidziuk z Brwinowa.

Agnieszka Dawidziuk to brwinowska „dobra dusza”. Udzielała się społecznie – w ośrodku pomocy społecznej i miejscowej jadłodzielni. Za swoje działania nagrodzono ją w ogólnopolskim konkursie „Barwy Wolontariatu”. Aktywnie spędzała czas – tańczyła, uprawiała turystykę górską i pieszą. Największą pasją okazał się nordic walking. Brała udział w zawodach i promowała sport wśród swoich rówieśników.

Wszystkie aktywności seniorki przerwała choroba nowotworowa. Przeszła ona zabieg i chemioterapię. Powikłania po zabiegu sprawiły, że nie może poruszać ręką, która zaczęła puchnąć i sprawiać ból. Dzięki środkom zebranym podczas Poland Business Run Agnieszka Dawidziuk będzie mogła skorzystać ze specjalistycznej rehabilitacji. – Dwa lata temu choroba onkologiczna zatrzymała mój bieg. Wielokrotny udział w zawodach nordic walking, w tym również charytatywnych, pozostał tylko na zdjęciach. A była to jedna z wielu pasji, które wypełniały moje życie. Chciałabym, choć w ograniczonym stopniu, wrócić do moich aktywności. Pomoże w tym specjalistyczna rehabilitacja dla kobiet po mastektomii, wzmacniająca funkcjonalność mojej ręki, oraz wsparcie psychologiczne. Mam nadzieję, że znów będę mogła stanąć na starcie w mojej koszulce klubowej Dzikie Życie Run Team – komentuje.

W biegu można wziąć udział na dwa sposoby. Po pierwsze – w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych. Po drugie – w dowolnym miejscu na świecie, w ramach rywalizacji wirtualnej. Dystans do pokonania w oby wypadkach to 4 km. Zapisy do wirtualnej edycji biegu trwają do 31 sierpnia.

Pomóc można także poprzez wpłacanie darowizn na stronie i wspieranie akcji „Pomagam Bardziej”. Więcej na polandbusinessrun.pl.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.