Szansa na bezpłatne studia

Region

Trójka uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Mazowsza stanie przed szansą bezpłatnego studiowania w prestiżowej Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Propozycja ta dotyczy bezpłatnego miejsca na studiach stacjonarnych I stopnia na kierunkach Informatyka i Zarządzanie Informacją. Jest ona skierowana do zdolnych, niezamożnych uczniów pochodzących z małych miejscowości.

O bezpłatne studia mogą ubiegać się uczniowie, którzy mieszkają  na terenie województwa mazowieckiego w miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców oraz ukończyli szkołę ponadgimnazjalną z bardzo dobrymi wynikami – średnia ocen z ostatniego roku nie powinna być niższa niż 4,3. Uczniowie mogą być także zakwalifikowani, jeśli zostali laureatami olimpiady lub konkursu ogólnopolskiego. Ponadto powinni posiadać rekomendację ukończonej szkoły oraz pochodzić z rodziny, w której dochód brutto na osobę nie przekracza miesięcznego minimalnego wynagrodzenia za pracę (1.317 zł).

Polsko – Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych została założona w 1994 r. przez Fundację Rozwoju Technik Komputerowych realizującą porozumienie zawarte pomiędzy rządami Polski i Japonii. Jest uznawana za jedną z najlepszych uczelni informatycznych w Warszawie. Wielokrotnie zdobywała wyróżnienia w rankingach szkół wyższych, kilkakrotnie zwyciężyła w rankingu tygodnika Wprost na najlepszą wyższą szkołę niepaństwową.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 maja 2010 na adres Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Skoczylasa 4, 03-472 Warszawa. Informacje na temat wymaganych dokumentów można uzyskać pod adresem:

http://www.mazovia.pl/?a=news&id=8313

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.