Świetlica zostanie przebudowana

Urzut

Gmina Nadarzyn przymierza się do przebudowy budynku świetlicy w Urzucie. Urząd ogłosił przetarg, w którym szuka wykonawcy prac.

Budynek świetlicy mieści się przy trasie katowickiej. Oferta ośrodka jest dostosowana do potrzeb dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Każdy może skorzystać z komputera z dostępem do internetu, pograć w pingponga bądź spotkać się w gronie znajomych. Na terenie świetlicy znajduje się także boisko do koszykówki. Mieszkańcy mogą również wynajmować na różne okazje salę, która jest w stanie pomieścić około 50 osób.

Mieszkańcy Urzutu niebawem będą mogli korzystać z odnowionego budynku. Gmina Nadarzyn przymierza się do remontu ośrodka. Jakie zmiany czekają świetlicę w Urzucie? Nie obędzie się bez prac w przyziemiu budynku, gdzie pojawią się nowe ściany działowe sanitariatów. Planowana jest także wymiana drzwi w kilku pomieszczeniach, wykonanie instalacji grzewczej, nowych posadzek, kanałów wentylacyjnych oraz wybudowanie przedsionka oraz ocieplenie budynku.

Na poddaszu należy wymienić instalację elektryczną oraz wykonać instalację ciepłego ogrzewania. Konieczne jest zabezpieczenie sufitów podwieszonych za pomocą płyty systemowej, co zapewni odporność ogniową. Na kondygnacji nie obędzie się bez zamontowania drzwi. Zmiany pojawią się również na zewnątrz budynku. Teren ma zostać utwardzony kostką brukową. Dotychczasowy zbiornik na nieczystości zostanie wymieniony na szczelny zbiornik żelbetowy.

Nadarzyński urząd czeka na oferty do 21 marca. Po tym terminie gmina wyłoni wykonawcę zadania. Termin realizacji prac został określony na 31 sierpnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.