Świetlica w Radoniach za 1,34 mln zł. Umowa podpisana.

Grodzisk Maz.

Świetlica wiejska to miejsce, w którym lokalna społeczność może się integrować i aktywnie spędzać czas wolny. Obiekt taki powstanie niebawem w Radoniach, u zbiegu ul. Gogola i Centralnej.

W pierwszym etapie na wyznaczonej działce ma powstać budynek świetlicy. Dodatkowo teren wokół niej ma być zagospodarowany. W późniejszym czasie powstanie siłownia plenerowa i plac zabaw – będzie to drugi etap budowy świetlicy.

Świetlica będzie budynkiem jednopiętrowym, wolnostojącym o powierzchni ponad 140 mkw., który ma pomieścić ok. 50 osób. Elewacja będzie w spokojnej kolorystyce, urozmaicona wstawkami imitującymi drewno. W środku będzie wydzielona sala główna, toalety, sala informatyczna, a także pomieszczenie socjalne, techniczne itp.

22 marca gmina Grodzisk Mazowiecki podpisała umowę z wykonawcą na realizację tego zadania. Przetarg wygrała firma WIG-DAR Dariusz Kozłowski z Kałęczyna, który wybuduje świetlicę za przeszło 1,34 mln zł. Wykonawca ma rok na budowę obiektu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.