Świetlica w Pęcicach nabiera kształtów

Michałowice

Budowa świetlicy wiejskiej w Pęcicach idzie pełną parą. Choć inwestycja ma się zakończyć dopiero w przyszłym roku, to roboty budowlane są już bardzo zaawansowane.

Przetarg na budowę nowej świetlicy w Pęcicach został ogłoszony w grudniu ubiegłego roku. Wykonawcę udało się wybrać już w pierwszym podejściu, to firma Renal Bud z Bieniewic. Natomiast 2 lutego została podpisana umowa.
Zgodnie z założeniami budynek starej świetlicy zastąpi go nowy i większy obiekt. W nowej świetlicy znajdą się dwie sale – duża o pow. 99,5 m kw i mała o pow. 56,3 m kw. Dodatkowo przewidziano tu kilka pomieszczeń pomocniczych – pokój biurowy, zaplecze dla dużej sali, kotłownię, schowek, oraz toalety. Całość uzupełnią elementy zewnętrzne – drewniany taras z widownią i miejscem na scenę.

Prace idą pełna parą. — W naszej gminie niemalże każda inwestycja współfinansowana jest ze środków zewnętrznych. Nie inaczej jest w przypadku budowy świetlicy w Pęcicach, której budowę realizujemy z udziałem środków z Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Powstanie nowe, wygodne, miejsce integracji mieszkańców. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli Państwa tam gościć – zaznaczyła na swoim profilu Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Mieszkańcy Pęcic z nowej świetlicy będą mogli korzystać już w przyszłym roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.