Stworzył dzikie wysypisko, został ukarany

Dzikie wysypiska to problem wielu gmin i miast. Boryka się z nim również Pruszków. Strażnicy miejscy w ostatnim czasie ustalili „twórcę” dzikiego wysypiska przy ul. Żbikowskiej.

Strażnicy miejscy podczas kontroli ul. Żbikowskiej odnaleźli dużą liczbę porzuconych śmieci. Wśród nich znalazły się odpady komunalne, opony, a nawet lodówki i pralki. Ich właściciel nie krępował się i zostawił ja na środku drogi w rejonie autostrady A2.

Strażnicy wykonali dokumentację zdjęciową i rozpoczęli czynności. Wśród wyrzuconych odpadów znaleźli wskazówkę – koperty z etykietami, na których znajdowały się… dane osobowe i adresowe z Pruszkowa. Funkcjonariusze udali się na ujawniony adres by porozmawiać z mieszkańcami posesji.

– Na miejscu, podczas rozmowy strażnicy byli niemal pewni, że mają przed sobą sprawcę i właściciela śmieci z ul. Żbikowskiej. Brakowało jednak dowodów. Tylko determinacja strażników w prowadzonych czynnościach, poprzez zadawanie dużej ilości pytań oraz sposób prowadzenia rozmowy, doprowadziły do przyznania się rozmówcy, że jest on odpowiedzialny za sytuację – poinformowała pruszkowska straż miejska.

Właściciel śmieci z ul. Żbikowskiej został ukarany mandatem w wysokości 500 zł (to najwyższa kara za zaśmiecanie) oraz został zobowiązany do uprzątnięcia zaśmieconego ternu oraz pozbycia się odpadów zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku, który obowiązuje w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Stworzył dzikie wysypisko, został ukarany”

 1. Brudas pisze:

  PSM przy śmietnikach też robi dzikie wysypiska niesprzątane przez tygodnie. I jakoś straż miejska nie wlepia im mandatów.

 2. Czyste życie pisze:

  Przy A2 między Brwinowem a Pruszkowem leżały całe sterty zwalonych śmieci wywalone ciężarówką albo śmieciarką

 3. GMB pisze:

  Brawo dla Strażników Miejskich!
  Szkdoa tylko. że dostał tak śmiesznie niską karę za bardzo szkodliwe działanie. Ostatnio też taki delikwent wurzicił masę śmieci w Michałowicach i też podobno udało sie ustalić kto to zrobił. Także służby działają. Przydały by się jednak ostrzejsze przepisy! Bo jak widać szkodników nie brakuje

 4. chwila, zaraz , zaraz :) pisze:

  aż 500 zł???

 5. Jak zaoszczędzić pisze:

  Komedia, to ja też zacznę wywozić śmieci do rowów i lasów skoro niczym nie ryzykuję !
  A mogę zaoszczędzić przecież tysiące zł !!!
  500 zł mandatu heh

 6. Wilku Starszy pisze:

  Kuźwa, tylko 500 dostał za taki chlew? Jak ma być dobrze? Wynajęcie auta z paka żeby wywieźć ten syf gdziekolwiek więcej kosztuje…

 7. Czeri pisze:

  To co jest może przydać nawet w trudnych warunkach nie piszę, że będziemy im za to dziękować.
  Jest trudna sytuacja na świecie mimo lat możemy się spodziewać takiego okresu, że każdy stanie między myśliwym a zwierzyną.

 8. olo pisze:

  powinni mu ręce i nogi połamać .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły