Strzelanina w Pruszkowie: jest decyzja sądu

Region

Jak już informowaliśmy, w środę w centrum Pruszkowa doszło do potrącenia policjanta i strzelaniny. Wobec sprawcy sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Cała sytuacja miała miejsce w godzinach popołudniowych. Funkcjonariusze otrzymali informację, że na jednym z parkingów przy Al. Wojska Polskiego pojawi się diler narkotyków. Sygnał okazał się prawdziwy. Policjanci próbowali dokonać zatrzymania. Wówczas przestępca, będący w samochodzie ruszył i potrącił funkcjonariusza. Policjanci przestrzelili mu opony, dzięki czemu udało się go zatrzymać.

Policja podała, że dilerem jest 34-letni Ryszard D. z Piastowa. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty: czynnej napaści na funkcjonariusza policji oraz uszkodzenie jego ciała, udzielania i posiadania środków odurzających oraz jazdy samochodem pod wpływem narkotyków. Przyznał się do wszystkich zarzutów. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.