Strażacy pomagają partnerskiej gminie dotkniętej anomaliami pogodowymi

Ożarów Maz.

Ochotnicza Straż Pożarna z Ożarowa Mazowieckiego zainteresowała się losem mieszkańców partnerskiej gminy Brusy, znajdującej się w województwie pomorskim. Zorganizowano zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, lista jest długa...

Brusy to partnerska gmina Ożarowa Mazowieckiego, dotknięta nawałnicą jaka przeszłą przez województwo pomorskie. Usuwanie skutków wichury trwa do dziś, a mieszkańcy potrzebują podstawowych środków do życia. 

Pierwsza pomoc przyszła od urzędu z Ożarowa. – Przedstawiciele miasta partnerskiego Ożarów Mazowiecki na czele z Burmistrzem Pawłem Kanclerzem, Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Cichalem oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Lechem Toruszewskim przekazali strażakom z OSP Brusy 10 pił łańcuchowych (o różnej mocy), 6 łańcuchów, 12 szt. plandek, młotki, gwoździe oraz toporki. Dziękujemy bardzo za nieocenioną pomoc – czytamy we wpisie na Facebooku miasta i gminy Brusy. 

Strażacy z Ożarowa Mazowieckiego postanowili zorganizować zbiórkę, która będzie trwać do końca tego miesiąca. Pomóc może każdy z nas, wystarczy tylko odrobina dobrych chęci. Co potrzeba? Sprawdźcie poniżej:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.