Straż pomaga wszędzie

Grodzisk Maz.

Rola straży pożarnej jest nieoceniona. Teoretycznie każda jednostka ma swój teren, jednak w przypadku nagłego wypadku strażacy zawsze są gotowi nieść pomoc. Tak jak OSP Grodzisk Mazowiecki, która interweniowała w Tomaszowie Mazowieckim.

Straż pożarna to służba, do której mamy zaufanie. Pierwsi na miejscu zdarzenia, szybko robią rozpoznanie i przystępują do działania. Wiele osób podziwia ich i uznaje za prawdziwych bohaterów. 

Dla strażaków najważniejsze jest, żeby nieść pomoc. Mundur jest dla nich zobowiązaniem i czymś, co sprawia, że życie i dobro drugiego człowieka stają się dla nich priorytetem. Często ryzykują własne zdrowie, żeby pomóc. Strażacy z OSP Grodzisk Mazowiecki wracali z przeglądu samochodu, gdy doszło do wypadku. W Tomaszowie Mazowieckim nasi mundurowi zaangażowali się w akcję. – Nasza czteroosobowa załoga  udzieliła pomocy wszystkim osobom poszkodowanym.  Działania  ratownicze były prowadzone na terenie jednostki JRG Tomaszów Mazowiecki.  Nasi strażacy  prowadzili działania do momentu przybycia wszystkich służb ratowniczych z tamtejszego terenu, które wcześniej zostały przez nas powiadomione o zdarzeniu – relacjonuje Kamil Kazubek z OSP Grodzisk Mazowiecki.

Jak doszło do wypadku? – W czwartek, 25 lutego, około godziny 17:30 OSP Grodzisk wracając z przeglądu samochodem GBA, na 377 kilometrze trasy S8 natrafiliśmy na wypadek samochodu ciężarowego z osobowym. W osobówce podróżowały dwie osoby, ciężarowym tylko kierowca. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby, z czego jedna została zabrana do szpitala – opisuje Kazubek.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.