Straż miejska ujawniła podpalacza

Milanówek

W ostatnich tygodniach straż pożarna często interweniowała w Milanówku. Wśród mieszkańców pojawił się niepokój i pytania, czy pożary nie są wynikiem podpaleń. Na trop podejrzanego wpadła straż miejska, sprawa została przekazana policji.

Kilka tygodni temu w Milanówku spłonęła willa „Jolancin”. Ponad 30 osób zostało bez dachu nad głową, jednak nie zostały pozostawione same sobie. Poszkodowani uzyskali wsparcie ze strony miasta oraz ludzi dobrego serca. Jednak to zdarzenie poprzedził pożar przy ul. Kazimierzowskiej, gdzie paliło się pomieszczenie na parterze niezamieszkałego budynku. Do podobnej sytuacji doszło przy ul. Wylot. W jednym z budynków palił się dach, mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem straży. Na przestrzeni ostatnich tygodni występowały również podpalenia traw, pomnika przyrody, a w poniedziałek, 28 marca, zniszczono ekrany akustyczne przy ul. Krakowskiej.

Mieszkańcy Milanówka byli pełni obaw. Zastanawiali się, czy te zdarzenia mogą mieć wspólny mianownik. Sprawie z bliska przyjrzała się straż miejska, która dokonała pewnego odkrycia. – Wzięliśmy pod uwagę zaniepokojenie mieszkańców i dokonaliśmy analizy zapisu nagrań monitoringu. Przeglądaliśmy materiał klatka po klatce. Koło pomnika przyrody, który został podpalony naszą uwagę przykuła jedna postać – wyjaśnia Izabela Koźbiał, zastępca komendanta straży miejskiej w Milanówku.

Podejrzany jest znany strażnikom. Teraz sprawą zajmie się policja. – Osoba, którą zweryfikowaliśmy na nagraniu z monitoringu jest nam znana. Małoletni przyznał się do podpalenia pomnika przyrody, pustostanu na ul. Kazimierzowskiej oraz traw. Materiał w sprawie przekazaliśmy policji, która zajmie się dalszym postępowaniem – tłumaczy Koźbiał.

Trwa śledztwo w sprawie pożaru willi „Jolancin”, którego przyczyny nadal są nieznane.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.