Stop wypalaniu traw

Region

Fala pożarów traw powoli się rozpędza. Strażacy apelują o niewypalenie traw. Zwłaszcza, że jest to wykroczenie, za które grozi m.in. kara grzywny.

Co roku strażacy apelują o niewypalanie traw. W wielu przypadkach przyczyną pożarów jest ludzkie niedopatrzenie. Zwykły niedopałek papierosa może wywołać ogromny pożar. Niestety wiele osób celowo wypala trawy. Zarówno na nieużytkach jak i w miastach. Podpalacze zapominają jednak, że w płomieniach giną małe zwierzęta i owady. Ogień często wymyka się spod kontroli i nawet strażacy mają problemy z jego ugaszeniem. A wtedy o tragedię nietrudno.

Strażacy apelują o niewypalanie traw. – Już odnotowujemy pierwsze zgłoszenia dotyczące pożarów traw. Dlatego apelujemy o ich niewypalanie. Ostatnio trochę padało, więc przez jakiś tydzień zapewne będzie mniej zgłoszeń – mówi nam kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Według statystyk od początku roku do 20 marca strażacy aż 82 razy interweniowali do małych pożarów. Sporą część z nich stanowią właśnie pożary traw. Warto wspomnieć, że wypalanie traw jest wykroczeniem, za które grozi areszt, nagana lub grzywna w wysokości sięgającej nawet 5 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.