Stare karty miejskie ważne czy nie?

Region

Stare karty miejskie, bez zdjęcia, będą ważne po Nowym Roku - powiedział "Gazecie Wyborczej" dyrektor ZTM, Leszek Ruta. Inne informacje widnieją na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Według Ruty do tej pory opacznie rozumiano, że stare karty nie będą już przydatne po 1 stycznia. Wcześniej mówiono, że od Nowego Roku bilety kodować będzie można wyłącznie na kartach ze zdjęciem. Ruta twierdzi, że zmiana będzie widoczna jedynie w kioskach i innych punktach ładowania kart, gdzie sprzedawcy nie będą już wydawać starych kart. Jednak jeśli ktoś już taką posiada, to może na niej kodować bilet do końca lipca 2010 roku.

Słowa Ruty dziwią, gdyż na stronie internetowej ZTM wciąż widnieje baner zachęcający do wyrabiania nowych kart o treści „Czy wiesz, że od 1 stycznia 2010 roku bilety imienne będą kodowane wyłącznie na osobistych kartach ze zdjęciem?” (patrz zdjęcie)

Poza tym w pytaniach pomocniczych napisano: „Zgodnie z uchwałą stołecznych radnych (nr XLVII/1454/2009 z 15 stycznia br.) od 1 stycznia 2010 r. imienne bilety okresowe (30- i 90-dniowe) będą kodowane wyłącznie na kartach spersonalizowanych – ze zdjęciem właściciela oraz z jego imieniem i nazwiskiem.”

Aby wyjaśnić sprawę, próbowaliśmy skontaktować się z Konradem Klimczakiem z biura prasowego ZTM. Pan Klimczak jednak nie odebrał telefonu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.